Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Sazby Fedu jsou ještě níž... denní přehled Trhy, data, výsledky

    Sazby Fedu jsou ještě níž... denní přehled Trhy, data, výsledky

    30.10.2008 18:13
    Autor: 

    • České akcie si dnes připsaly výrazných 9,2%, když nejvíce posilovaly akcie CME (+26,2%) a Erste Bank (+19,5%), které byly v předchozích dnech pod silným prodejním tlakem z důvodu expozice na rizikové východoevropské trhy, což je negativním faktorem při současné vysoké se averzi k riziku.

    Erste Bank reportovala za třetí čtvrtletí zisk 826 mil. EUR. Výsledek je ve shodě s odhady. Vedení banky potvrdilo výhled růstu provozního zisku na 15 % v tomto roce. Rakouská vláda upíše akcie banky za 2,7 mld. EUR.

    • ČR by si nyní neměla určit termín přijetí eura, uvedl dnes guvernér ČNB Zdeněk Tůma. Za hlavní riziko pro českou ekonomiku označil zpomalení světové ekonomické aktivity.

    • Ministerstvo financí snížilo odhad růstu české ekonomiky v letošním roce z 4,6 % na 4,4 %. Pro příští rok odhad klesl z 4,8 % na 3,7 %. Inflace by měla podle ministerské prognózy klesnout z letošních 6,4 % na 2,9 % v příštím roce.

    CVS Caremark: zisk v 3Q08 posílil o 6,7% na 736 mil. USD (50 centů na akcii), což bylo v souladu s trhem. Společnost plánuje koupit Longs Drug Store a tím získat podíl na trhu v západní Americe. Management očekává zisk za 2008 mezi 2,44-2,48 USD na akcii. Akcie dnes posílily o 7% na 28,41 USD.

    HDP v USA se ve 3. čtvrtletí snížil o 0,3 % (q/q anualizováno; odhad: -0,5 %) po růstu o 2,8 % v předchozím kvartálu. K poklesu přispěly zejména nižší spotřeba domácností a investice firem. Světlými body byly naopak zahraniční obchod a vládní výdaje.

    • Počet nových žádostí v USA o dávky v nezaměstnanosti minulý týden zůstal beze změny na 479k (odhad: 475k).

    • Fed snížil úrokové sazby o 50 bps. Klíčová sazba na federální fondy klesla na 1,0 %. Šéf Fedu Ben Bernanke uvedl, že Fed může pokračovat ve snižování sazeb na rekordně nízkou úroveň, aby zbrzdil zhoršování ekonomické situace.

    • Fed nabídl centrálním bankám Brazílie, Mexika, Jižní Korey a Singapuru formou swapových linek dolarovou likviditu v celkovém objemu 120 mld. USD k rozhýbání tamních peněžních trhů a stabilizaci devizových kurzů.

    • Po snížení sazeb Fedu se konečně výrazněji hnul dolarový peněžní trh. 3M Libor klesl o 23 bps na 3,19 %. Spread 3M Libor-OIS se zúžil o 13 bps na 248,5 bps.

    • Dnes reportovaly výsledky za 3Q08 některé velké evropské firmy, přičemž zveřejněná čísla většinou překonala očekávání trhu. Solidní výsledky reportovaly například BASF, Unilever, AstraZeneca, BAT a Volkswagen, v některých případech však převážil negativní vliv snížených prognóz.

    • Bank of Japan bude podle agentury Bloomberg následovat Fed a měla by snížit úrokové sazby o 25bps na 0,25% (poprvé od března 2001).

    Patria Finance Research


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.08.2026
    6:07Meta patří mezi největší AI zákazníky Microsoftu. Za Azure utrácí stovky milionů dolarů ročně
    20.08.2026
    17:08Americká výjimečnost 8/2026 - z pohledu valuací a návratnosti trhů
    16:02Walmart překonal očekávání, akcie přesto výrazně oslabily
    14:58Největší short squeeze za roky. Bitcoin prudce otočil po nadějích na deregulaci
    14:29Ministerstvo financí zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká růst o 1,9 %
    13:00Investice do AI mají prioritu, a tak se zisk Alibaby propadl o více než tři čtvrtiny
    12:02Krugman: Proč není cena ropy ještě výš?
    11:07Polská společnost Arlen chce koupit 75 procent akcií obuvnické firmy Prabos
    10:31Opět „nejstarší chyba v monetární politice“?
    9:35Celkový veřejný dluh USA poprvé překonal hranici 40 bilionů dolarů
    8:54Rozbřesk: Když je všechno priorita. Státní rozpočet pro rok 2027
    8:51Fed zůstává jestřábí, Trump tlačí na Írán a trhy sledují dluh USA i návrat bitcoinu  
    6:04Morgan Stanley: Drobní investoři dokázali správně odhadovat dopady QE, neměli by ale časovat trh
    19.08.2026
    22:02Pozitivní náladu na trhu podtrhují akcie Moderny a Marvell Technology  
    18:21AI dál sama sobě dláždí kapitálovou cestu a „bezvýznamné“ 2 biliony dolarů
    16:45Traders Talk: Tento trh není pro slabé povahy. Příležitosti se ale najít dají
    16:12Home Depot trápí drahé hypotéky. Klarna po výsledcích odepsala 20 %
    15:35Tradiční král carry trade v ohrožení? Investoři čím dál častěji mění japonský jen za švýcarský frank
    13:59ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    13:49Akcie Moderny letí vzhůru o 100 % díky úspěchu u personalizované vakcíny proti rakovině

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data