Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Amerika volí! ...denní přehled Trhy, data, výsledky

Amerika volí! ...denní přehled Trhy, data, výsledky

04.11.2008 18:08
Autor: 

Evropa

• Zajišťovna Swiss Re se poprvé po téměř šesti letech propadla do ztráty, když za 3Q08 zaznamenala ztrátu ve výši 304 mil. CHF, přičemž trh očekával zisk 150 mil. CHF. Příčinou horších výsledků bylo přecenění investičního portfolia a ztráty ze CDS.

• Akcie BMW rostly o 10% i přesto, že automobilka oznámila pokles zisku o 63% na 296 mil. EUR za 3Q08. Společnost totiž zároveň oznámila plán na zefektivnění výroby a snížení nákladů a potvrdila svůj dlouhodobý výhled provozní marže 8-10% v roce 2012.

PPI se meziměsíčně snížil o 0,2 % (odhad: -0,1 %) díky poklesu cen ropy. Meziroční inflace v produkčních cenách sestoupila z 8,5 % na 8,0 %.

USA

• Začala volba prezidenta. Podle posledních průzkumů si udržuje mírný náskok Barack Obama. Zároveň ale probíhá další důležitá volba, volba do Senátu. Existuje šance, že Demokraté získají v Senátu většinu s 60 a více hlasy. V takovém případě by se rýsovala možnost, že by demokraté plně ovládali Bílý dům i obě komory Kongresu, což by mohlo být finančními trhy přijato pozitivně v očekávání rychlého schvalování dalších podpory ekonomiky.

• Firemní objednávky v říjnu klesly o 2,5 % (odhad: -0,8 %) po předchozím poklesu o 4,3 %. jde o další indikaci recese v USA.

JPMorgan, UBS a Royal Bank of Scotland Group očekávají v následujícím období další komplikace způsobené finanční krizí. UBS plánuje přesunout 60 mld. USD z dluhových aktiv do fondu který je ze 100% garantován Swiss National Bank.

Ostatní

• Australská centrální banka snížila svou základní úrokovou sazbu o 75 bps na 5,25 %, trh počítal se snížením sazeb o 50 bps. Lze očekávat, že při zpomalování růstu australské ekonomiky a poklesu cen nemovitostí bude uvolňování měnové politiky bude pokračovat.

Patria Finance Research


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
31.03.2026
6:03Proč zlato i akcie obranných společností po propuknutí války oslabily?  
30.03.2026
22:02Wall Street zůstává pod tlakem: Energie nestačí, technologie táhly trh níže  
18:25Další (ne)recese a signály trhu práce
16:56PODCAST Týdenní výhled: Pozornost se přesouvá od inflace k reálné ekonomice  
15:59Íránské útoky na blízkovýchodní hutě způsobily šok na trhu s hliníkem
15:34SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu SAB Finance a.s
14:45MakroMixér s Liborem Jelenem o eskalaci konfliktu v Íránu, dražších energiích i dopadech na českou ekonomiku
14:40Primoco dodalo drony za 100 milionů Kč španělské Guardia Civil. Plánuje navýšit produkci až na 300 dronů ročně
11:48Dluhopisy se odrážejí ode dna. Investoři zaceňují rizika recese, výnosy klesají  
11:28Sázky na vyšší sazby ustupují, což svědčí akciím i dluhopisům  
10:28Rohan financing s.r.o.: Oznámení o změně emisních podmínek
10:25Rozbřesk: Situace v Íránu se dál dramatizuje, česká inflace se v březnu může vrátit nad dvě procenta
8:58Ropa kvůli Blízkému východu dál zdražuje
8:58J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
8:56Válka v Íránu dále eskaluje, ropa zpět nad 115 dolary a futures jsou smíšené  
6:09Průzkum Fidelity: Geopolitika zesiluje rostoucí rozdíly na rozvíjejících se trzích  
29.03.2026
16:36Výprodej evropských dluhopisů nemusí být u konce. Výnosy mohou zůstat vysoko i po skončení konfliktu  
8:31Víkendář: Je řešením embargo na Írán?
28.03.2026
14:27Čína zažívá boom „ekonomiky emocí“. Spotřebitelé utrácejí méně racionálně a více pro radost
8:08Víkendář: Přehnané predikce dalšího růstu cen ropy?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa