Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
GM čeká na spásu... denní přehled Trhy, data, výsledky

GM čeká na spásu... denní přehled Trhy, data, výsledky

11.11.2008 18:00
Autor: 

ČR:

Průmyslová výroba se v září meziročně zvýšila o 9,6 procenta. Výsledek vypadá příznivě jen na první pohled. Letošní září mělo o tři pracovní dny více než loni. Navíc loňská odstávka litvínovské rafinérie položila velmi nízko laťku pro meziroční srovnání v odvětví koksování a rafinérského zpracování ropy, díky čemuž se nyní produkce meziročně zvýšila o 105 procent.

USA:

General Motors spaluje stále více finančních zdrojů z důvodu poklesu tržeb v USA. Společnost se pomalu, ale jistě přibližuje situaci, kdy nebude schopna splácet závazky a zkrachuje. Společnost může zachránit další vlna půjček od vlády. Akcie dnes oslabily o 17 % na 2,8 USD.

Evropa:

• ZEW, index očekávání investorů v Německu, v listopadu stoupl na -53,5 bodu (odhad: -62,0) z říjnových -63,0 bodů. Patrně jde o reakci na záchranné kroky německé vlády, které zastavily riziko desintegrace finančního trhu.

• Slovenská centrální banka překvapivě snížila úrokové sazby, ačkoli v jejím kalendáři dnes nebylo jednání o měnové politice. Její základní sazba klesla o 50 bps na 3,25 % a dorovnala tak klíčovou sazbu ECB.

• Akcie Vodafone rostly v průběhu dne až o 11%, když se firmě v 1H09 (do září) podařilo zvýšit provozní zisk EBITDA o 10% na 7,2 mld. GBP, tržby vzrostly o 1%. Výsledky byly v rámci očekávání, pozitivně však trh přijal potvrzení výhledu na letošní rok a oznámení programu snižování nákladů v objemu 1 mld. GBP.

RWE dosáhla v 3Q08 čistého zisku 1,06 mld. EUR, čímž překonala očekávání o 27%. Společnost těžila z rostoucích cen elektrické energie, vyšší produkce a vyššího podílu levněji vyrobené elektřiny z jaderných elektráren.

Patria Finance Research


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.05.2026
6:07Spotify uklidnilo investory: silný výhled i nová strategie tlačí akcie vzhůru
24.05.2026
10:13Víkendář: Je těžké najít dlouhodobou brzdu akciového trhu
23.05.2026
10:08Víkendář: Podceňují akcie vývoj na ropě?
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
8:50Írán hlásí pokrok v jednáních, Trump doma čelí tlaku a Warsh se dnes ujme vedení Fedu  
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data