Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Středoevropské burzy s výjimkou té pražské zavírají v

Středoevropské burzy s výjimkou té pražské zavírají v "zeleném"

02.12.2008 17:46
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

S výjimkou pražské burzy dokázaly středoevropské burzy obrátit směr a zavřít v zelených číslech v souladu se západoevropskými akciovými indexy. Nejvyšší zisky si připsal polský WIG 20, který vzrostl o 1,84 %, rakouský ATX posílil o 1,52 %, maďarský BUX vzrostl o 0,98 %, zatímco pražský PX ztratil 2,55 %.

Společnost PKO Bank, která je druhou největší polskou bankou, oznámila, že plánuje navrhnout akcionářům zrušení výplaty dividendy z letošního zisku. Akcie této banky po úvodním poklesu nakonec zavírají o 1,94 % výše na 31,6 PLN. Díky silnému závěru si připsaly slušné zisky akcie maďarské OTP (3 094 HUF, 5,60%) Bank, které posílily o 5,6 % na 3.094 HUF, a dostávají se tak téměř po 15 obchodních dnech opět nad hranici 3.000 HUF. Další část ze zisků z minulého týdne ukrojily akcie společnosti Erste Bank (407 CZK, -5,77%), které oslabily o 1,5 % na 16,25 EUR.

Rakouské developerské společnosti Immofinanz a Immoeast oznámily, že plánují znovu vyjednávat o ceně za převzetí správy svých nemovitostí od společnosti Constantia Privatbank. Constantia Privatbank spravovala nemovitosti obou společností až do června, kdy se dohodly o navrácení správy těchto aktiv, za což se dohodly na zaplacení 440 mil. EUR. Tyto kontrakty na správu jsou však podle generálního ředitele Immoeast nyní téměř bezcenné, a proto by nyní Immofinanz a Immoeast chtěly vyjednat nižší cenu. Akcie Immofinanz zavírají beze změny, když během dne rostly o více než 10 %, a akcie Immoeast vzrostly o 3 % na 0,34 EUR.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.06.2026
13:49Týdenní výhled: Trhy sledují data z USA a Korea sází na čipy  
12:10Vedra testují digitální infrastrukturu: datacentra čelí rostoucím klimatickým rizikům
11:48Úvod týdne je rozpačitý, ale zájem o technologie by mohl trhům pomoci  
10:32Korea si chce udržet globální náskok. Samsung a SK Hynix rozjíždějí megaprojekty za stovky miliard dolarů
8:57Rozbřesk: Co masivní propouštění ve VW může znamenat pro německou ekonomiku?
8:55J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
8:54ČEZ začíná řešit kroky pro ČEZ Energy, Burnham slibuje reformy a Jižní Korea zrychluje investice do čipů  
8:45J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Zápis z valné hromady konané dne 26.6.2026
6:09Nová vlna mega IPO hýbe trhy. Rychlé zařazování do indexů přináší šance i rizika
28.06.2026
9:40Víkendář: Možná se vám bude líbit červené auto víc než modré, ale pokud na auto nemáte, je barva jen hypotetické téma
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky
13:29Gundlach: Nechci nic mít s tím, co za posledních šest měsíců posílilo o více než 100 %
13:07Volkswagen oseká až 100 tisíc pracovních míst, omezí investice a zavře závody v Německu
11:40Perly týdne: Komoditizace umělé inteligence a zlato ke konci roku na 4 900 dolarech

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data