Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ropa zpět na 50 USD... Denní přehled Trhy, data, výsledky

Ropa zpět na 50 USD... Denní přehled Trhy, data, výsledky

15.12.2008 17:37
Autor: 

ČR:

• Největší akcionář developerské firmy ECM REI společnost ECM Group v rámci dobrovolné nabídky, která skončila 5.12. 2008, získala 45,6% akcií a zvýšila tak svůj podíl na 76%.

Evropa:

• Akcie banky BNP Paribas poklesly o více než 10% poté, co se zkomplikovala koupě vybraných aktiv belgické banky Fortis za 14,5 mld. EUR. Belgický soud totiž rozhodl, že transakci musí schválit ještě akcionáři Fortisu.

USA:

Průmyslová výroba se v listopadu snížila o 0,6 % (konsensus: -0,8 %) po říjnovém revidovaném růstu o 1,5 %. Míra využití kapacit v průmyslu klesla ze 76 % na 75,4 %. jistě není překvapením, že za negativními čísly stojí do značné míry automobilový průmysl.

• Index Empire Manufacturing měřící průmyslovou aktivitu v okolí New Yorku, v listopadu mírně klesl na -25,8 bodu (konsensus: -28) z předchozích 25,4 bodu a dosáhl nejnižší hodnoty od začátku měření v roce 2001.

Ostatní:

Průmyslová výroba v Číně v listopadu zpomalila meziroční tempo růstu na 5,4 % (konsensus: 7,2 %) z říjnových 8,2 %. Pomaleji čínský průmysl expandoval naposledy na začátku roku 2002. Na výrazné zpomalení růstu čínské ekonomiky ukazuje zejména pokles hutní produkce a výroby elektřiny.

• Ceny ropy (WTI) dnes stouply téměř o 3 USD těsně k hranici 50 USD/barel pod tíhou obav ze snížení produkce kartelu OPEC, které opětovně naznačil prezident kartelu Abdalla El-Badri. Dopad na ceny ropy zvýrazňuje možnost, že se ke omezení produkce OPEC připojí Rusko.

Patria Finance Research


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.01.2026
17:09Zisky v letošním roce a posun od holubů na střeše k vrabcům v hrsti
15:52Traders Talk: Kontrariánské sázky se vracejí. Investiční inspirace na rok 2026
15:22Trumpova cla vs. realita: Loňské příjmy rekordní, ale na vojenský rozpočet nestačí
14:45Tržby zaostaly, investiční bankovnictví ale citelně roste. Citigroup měla loni rekordní příjmy z fúzí a akvizic
13:15Bank of America překonala odhady, pomohl silný trading a růst příjmů z úvěrů
11:58Start výsledkové sezóny nepřesvědčil, takže se čeká na další čísla. Hlavní trhy obchodují smíšeně  
11:38Když virtuální realita narazí na realitu. Meta škrtá v Reality Labs a přesouvá zdroje
10:59Cena stříbra poprvé překročila 90 dolarů za unci
9:42CSG oficiálně oznámila plán vstoupit na burzu v Amsterdamu. Může jít o největší IPO v obranném průmyslu
9:31Autopilot „na paušál“. Tesla mění cenovou politiku pro systém samořízení, nyní bude skrze měsíční předplatné
9:26Přebytek zahraničního obchodu Číny byl loni navzdory americkým clům rekordní
8:49Rozbřesk: Jediná jistota roku 2026? Rozkolísaná geopolitika
8:47Amsterdamské IPO CSG za 750 milionů eur, stříbro na dalším rekordu a SpaceX nabízí Íránu bezplatný internet  
6:06Strnad: Riskoval jsem a rozjeli jsme se. Chci, aby CSG byla globální
13.01.2026
22:00Americké akciové indexy v červených číslech po CPI datech.  
17:08Nejdůležitější ekonomický příběh letošního roku
15:36JPMorgan překvapil poklesem investičního bankovnictví. Obchodování a čistý úrokový výnos ale drží výsledky nad očekáváním  
15:26Americká inflace drží tempo, prosinec přinesl dražší potraviny i levnější auta  
13:42Výsledky JPMorgan: Silný rok, ale na nový rekord nestačil
13:21Akcie Delta Air Lines klesají po výsledcích a celoročním výhledu o pět procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
PL - Jednání NBP, základní sazba
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - PPI, y/y
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m