Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Rusko utáhlo kohoutky... Denní přehled Trhy, data, výsledky

Rusko utáhlo kohoutky... Denní přehled Trhy, data, výsledky

06.01.2009 17:58
Autor: 

Evropa:

• V důsledku rostoucích cen komodit se dnes na akciových trzích dařilo zejména těžařskému sektoru, který si v průběhu dne připsal více než 9%.

• Prodeje nových automobilů v Německu poklesly v prosinci meziročně o 7%, za celý rok pokles činil 2%.

Inflace v eurozóně se podle předběžných dat Eurostatu v prosinci snížila na 1,6 % (konsensus: 1,8 %) z předchozích 2,1 %. Zvyšuje se pravděpodobnost, že ECB na příštím jednání (15. ledna) sníží úrokové sazby o 50 bps.

• Index nákupních manažerů v sektoru služeb v eurozóně v prosinci nepatrně stoupl na 42,1 bodu z listopadových 42 bodů. Trh čekal stagnaci. Tento indikátor se nadále nachází v negativním teritoriu naznačujícím kontrakci odvětví.

• Ukrajinsko-ruský spor pokračuje, potíže s dodávkami plynu se prohlubují. Rusko přistoupilo k dalšímu snížení tranzitních dodávek zemního plynu do Evropy. Dodávky ruského zemního plynu do Maďarska se dnes zcela zastavily. Slovensko hlásí oznámilo dodávek o 70 % a vyhlásilo stav nouze. Dodávky do ČR se snížily o 75 %, výhodou ČR ovšem je větší diverzifikace dodávek. Třetinu plynu odebírá z Norska.

USA:

• Americké akcie posílily na základě spekulací, že záchranný balíček v hodnotě 775 mld. USD pomůže oživit ekonomiku. Citigroup, General Motors a Walt Disney posílily minimálně o 2,7%.

• V USA se index nákupních manažerů minulý měsíc nečekaně zvýšil na 40,6 bodu (konsensus: 36,5) z předchozích 37,3 bodu. Nicméně další data ukazují na prohlubování recese v USA. Objem firemních zakázek v listopadu klesl o 4,6 % (konsensus: -2,3 %) po revidovaném říjnovém snížení o 6,0 %. Rozjednané prodeje domů v listopadu klesly o 0,4 % (konsensus: -1,0 %) po snížení o 4,2 % v říjnu.

Ostatní:

• Cena ropy překonala 50dolarovou hranici. K vlivu izraelské operace v Gaze se přidal spor Ruska s Ukrajinou, který vyústil ve výrazné snížení dodávek plynu do Evropy.

Toyota a Honda oznámily, že prosincové tržby v USA se snížily o více než třetinu.

Patria Finance Research


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.07.2025
14:56ČEZ a Rolls-Royce SMR začnou připravovat první modulární reaktor v Česku
14:16Firmě PepsiCo ve čtvrtletí klesl zisk o 59 procent, tržby se ale mírně zvýšily
13:17Blíží se další raketový růst? Co od výsledků Netflixu očekávat
11:55Eurostat: Inflace v EU v červnu zrychlila na 2,3 procenta, v ČR na 2,8 procenta
11:52Kryptotýden pokračuje: Trump chce z USA kryptoměnovou velmoc. Digitální dolar ale odmítá
11:04Trump zvyšuje tlak na Fed a zvedá hrozbu pro dolar. Včerejšek byl další test  
10:39TSMC: dvouciferný růst zisku pátý kvartál v řadě a silný výhled na třetí čtvrtletí
10:18Volvo předčilo očekávaní, v Americe mění strategii. Akcie poskočily o 10 %
9:12Rozbřesk: Jaké Trumpově celní sazbě čelí Česko? A proč je na tom Slovensko nejhůře?
8:53Trump se blíží dohodě s EU, Německo odmítlo rozpočet EU a Coca-Cola přejde na třtinový cukr  
6:16Jsou namístě mírnější odhady přínosů umělé inteligence?
16.07.2025
22:00Wall Street si přes Trumpovo zastrašování Powella připsala další zisky  
18:23Jsou americké akcie drahé, nebo jen nad svým valuačním standardem? To mohou být dvě rozdílné věci
16:55Evropská komise chce výrazně zvýšit sedmiletý rozpočet: z 1,2 na dva biliony eur
16:53Wall Street balancuje kolem včerejšího závěru po slušných datech, výsledcích a varování z technologického sektoru  
16:36Komerční banka, a.s.: Změna členů dozorčí rady KB k 16.7.2025
15:13Výsledky Bank of America: Bankám se daří těžit ze zvýšené volatility na trzích  
14:56Tradeři Goldman Sachs měli žně. Očekávání Wall Street banka nechala daleko za sebou
14:53Morgan Stanley překonala odhady, dařilo se obchodování s akciemi
13:19Naznačují americké indexy korekci?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Abbott Laboratories (06/25 Q2, Bef-mkt)
General Electric Co (06/25 Q2, Bef-mkt)
Novartis AG (06/25 Q2, Bef-mkt)
PepsiCo Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
US Bancorp (06/25 Q2, Bef-mkt)
6:30Nordea Bank Abp (06/25 Q2)
7:00ABB Ltd (06/25 Q2)
7:00EQT AB (03/25 Q1)
7:00Volvo Car AB (06/25 Q2)
7:20Volvo AB (06/25 Q2)
7:30Evolution AB (06/25 Q2)
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
22:00Interactive Brokers Group Inc (06/25 Q2)
22:01Netflix Inc (06/25 Q2)