Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu ve výši 550 mil. EUR

Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu ve výši 550 mil. EUR

14.01.2009 15:04
Autor: 

Následuje kompletní znění tiskové zprávy skupiny ČEZ (792 CZK, -2,82%):

Skupina ČEZ dne 13. ledna 2009 úspěšně prostřednictvím dodatku prodloužila splatnost 600 mil. EUR uvěrové smlouvy z ledna 2008. Úvěr byl aranžovaný klubem tří bank ve složení Československá obchodní banka a.s., ING (8 EUR, -6,11%) Wholesale Banking a Intesa Sanpaolo S.p.A., poskytovateli úvěry jsou ČSOB, ING, Intesa Sanpaolo a Všeobecná úverová banka a.s. Roli agenta plní ING Bank N.V.

Splatnost původně roční úvěrové smlouvy byla prodloužena o 364 dní do 12. ledna 2010. Úspěšné uzavření úvěrové smlouvy zdůrazňuje silné kreditní postavení Skupiny ČEZ a úroveň důvěry, které se jí dostává od jejích spolupracujících bank v současných tržních podmínkách.

Svým objemem se původní půjčka zařadila mezi pět největších úvěrových transakcí na českém trhu vůbec, současné prodloužení splatnosti pak znamená dosud první transakci v oblasti Club Term Loan Facility pro společnost ze střední Evropy v roce 2009.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.05.2026
17:12Co přinese nový šéf Fedu akciovému trhu?
16:09Ministři energetiky EU jednali o dani z mimořádných zisků energetických firem
15:15Výrobní inflace v zámoří vyskočila na 6 procent, posílí spekulace na růst sazeb  
14:52Rychlejší růst, lepší marže, větší ambice. Nebius svými výsledky potvrzuje hlad po výpočetní kapacitě  
14:17CSG chce získat podíl ve výrobci tanků Leopard
13:35Traders Talk: Našponovaní čipaři, levné čínské techy a očekávání od výsledků ČEZ
12:53BYD jedná s evropskými automobilkami o převzetí nevytížených továren
12:04Íránská kontrola Hormuzu a Čína by mohly pomáhat k vyřešení krize
11:07Agentura IEA: Nabídka ropy letos kvůli válce s Íránem nepokryje poptávku
10:59Akcie se odrážejí vzhůru při soustředění na jednání Trump - Si  
10:19Výhled na výsledky: ČEZ čeká slabší kvartál, čistému zisku pomůže konec windfall tax  
8:58Rozbřesk: Těžce zkoušené trhy dluhopisů čelí faktu, že americká inflace bude opět nad čtyřmi procenty
8:52Geopolitika ustupuje Trumpově výpravě do Pekingu, futures jsou v zeleném  
5:54To, co íránskou krizi prohloubilo, může nakonec obsahovat zárodek řešení
12.05.2026
22:02Americké akciové indexy dnes oslabují kvůli korekci polovodičových akcií  
17:45Mag7 nyní, před deseti lety a za deset let
16:25Průmyslové akcie se vezou na AI vlně. Rostoucí korelace ale zároveň zvyšuje jejich zranitelnost
15:16Americká inflace za duben citelně zrychlila, a není to jen o benzínu
14:38Bloomberg: EU zaostává v závodě o suroviny, příkladem je slovenská Trojárová
13:47Jedno téma, obří zisky a rostoucí riziko koncentrace. AI mění akciové trhy v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - PPI, y/y