Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Podle ředitele RWE Transgas se v nejbližší době nedá očekávat výraznější zlevnění plynu

Podle ředitele RWE Transgas se v nejbližší době nedá očekávat výraznější zlevnění plynu

12.02.2009 10:20
Autor: mediafax

PRAHA (MEDIAFAX) - Velký prostor pro snížení ceny plynu pro konečné odběratele ve druhém čtvrtletí bohužel nevidíme. V rozhovoru, který ve čtvrtek otiskly Hospodářské noviny, to uvedl Martin Herrmann, ředitel společnosti RWE (60 EUR, -2,03%) Transgas.

"Všichni si přejeme, abychom mohli výrazně zlevnit. Jenže my nakupujeme v dolarech. A oslabující koruna nám velikou část poklesu nákupní ceny, který přinesly nižší ceny ropy, ukousne," řekl Herrmann.

Na stanovení cen pro druhé čtvrtletí roku 2009 RWE Transgas podle Herrmanna intenzivně pracuje. Do konce měsíce zveřejní, jak se budou měnit.

Společnost RWE podle Herrmanna kvůli ekonomické krizi zaznamenala snížené odběry plynu. "Také vnímáme problémy s nezaplacenými fakturami - u některých společností už z loňského druhého čtvrtletí. Hůře platí i domácnosti," doplnil Herrmann. "Snižování odběrů odstartoval krach skláren loni v září, také vidíme, že narůstá počet společností, které musíme kvůli nezaplaceným účtům odpojovat. Na přesná čísla je ale příliš brzy," dodal.

Na snížení odběrů se projevila i nedávná plynová krize. Ta ale podle Herrmanna společnosti prospěla - ověřila silné stránky i slabá místa společnosti a ukázala, kam je potřeba investovat.


Váš názor
  •  
    12.02.2009 10:33

    Už je to jak u vody, čím menší spotřeba - tím menší cena
    Tom777
Aktuální komentáře
02.12.2025
12:46OECD nechala výhled růstu globální ekonomiky beze změny, výhled Česka pro letošek zlepšila
12:08Altman bije na poplach. OpenAI odkládá plány na reklamu a agentickou AI, aby zlepšila kvalitu ChatGPT
11:50Inflace v eurozóně v listopadu nečekaně stoupla na 2,2 procenta
11:48Britská centrální banka varuje před propadem trhů kvůli vývoji kolem AI
10:40Evropské akcie spolu s kryptem otáčejí nahoru  
10:02Svítá Bayeru na lepší časy? Podpora generálního prokurátora v případu Roundupu posílá akcie nejvýše od ledna 2024
8:55Evropské akcie bez směru, ropa zdražuje a Nvidia investuje 2 mld. USD do Synopsys  
8:41Rozbřesk: Lepší rozpočtový schodek v listopadu, ale za cenu nižších investic
6:26AI budí v lidech obavy. Na akciích jít za nejhorším sentimentem?
01.12.2025
22:01Akciová rally zpomalila, kryptoměny pod tlakem  
17:27Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
17:21Cykly akciového fundamentu a jeho současné „tentokrát jinak“
16:49Americký průmysl ztrácí dech: zakázky mizí, firmy sahají k propouštění
16:09Schodek rozpočtu v listopadu vzrostl na 232,4 miliardy
16:05Nvidia rozšiřuje svá partnerství v ekosystému AI. Investovala dvě miliardy dolarů do Synopsys
14:26ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
14:10Airbus odhalil další závadu. Akcie klesaly až o deset procent
13:05PODCAST Týdenní výhled: Trump vybral nového šéfa Fedu, stoupá nervozita kolem japonských sazeb a bitcoin padá  
12:32WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024 - aktualizovaná verze
12:02FT: Partneři OpenAI si půjčili 100 miliard dolarů. Firma samotná podepsala kontrakty za 1,4 bilionu dolarů

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    American Eagle Outfitters Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
    Crowdstrike Holdings Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
    Gitlab Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
    Marvell Technology Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
    Okta Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)