Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Pomoc pro Česko? ... Denní přehled Trhy, data, výsledky

    Pomoc pro Česko? ... Denní přehled Trhy, data, výsledky

    19.02.2009 18:30
    Autor: Research, Patria Finance

    ČR

    • Český premiér se obává, že i ČR bude potřebovat zahraniční pomoc kvůli tomu, že je spojováno s dalšími zeměmi v krizi.

    USA

    • Počet nových žadatelů o dávky v nezaměstnanosti 627 tisíc je mírně horší než očekávání. Výrazně však znovu přibylo pokračujících žádostí, na 4,987 milionu.

    • Ceny výrobců v USA vzrostly za leden o 0,8 % oproti očekávaným 0,2 %. Významně přispěly ceny energií, i bez nich je však růst PPI výrazně nad odhady.

    • Index průmyslové aktivity v distriktu filadelfského Fedu se propadl na -41,3 bodů, nejníže za 18 let. Výsledek je výrazně horší než očekávaných -25 b.

    EU

    • Polská průmyslová výroba v lednu propadla o 14,9 % oproti očekávaným -11,5 %. Růst výrobních cen v průmyslu byl naopak vyšší než odhady, když dosáhl meziročně 3,0 %.

    • Francouzská bankovní jednička BNP Paribas se ve 4Q08 propadla do ztráty 1,37 mld. EUR a snížila dividendu o 70%. Výsledky zaostaly za očekáváním o 12%, když hlavním důvodem ztráty bylo ztrojnásobení tvorby rezerv na špatné úvěry na 2,55 mld. EUR.

    • Největší světová potravinářská firma Nestle díky prodeji majetkového podílu ve firmě Alcon zvýšila loni čistý zisk o 69% na 18 mld. CHF, tržby vzrostly o 8%. Společnost dále potvrdila očekávání růstu letošních tržeb nejméně o 5% a zvýšila dividendu o 15%. Akcie reagovaly růstem o 6%.

    Ostatní

    • Japonská centrální banka ponechala úrokové sazby na 0,1 %. Na jedné straně je omezení nulou, na druhé straně propadající ekonomikou. Uvolňování měnových podmínek nyní provádí nákupem firemních dluhopisů.

    • Šéf Světové banky vyzval ke koordinované pomoci střední a východní Evropě. Světová banka se podle něj spolu s MMF snaží pomoci, ale potřebuje větší podporu z Bruselu.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    29.07.2026
    23:07Meta po výsledcích padá o 8 %, Microsoft těží ze silného růstu Azure
    22:15Fed ponechává sazby beze změny ale šířící se disent avizuje růst v září
    22:01Akcie po rozhodnutí Fedu kolísaly, růst cen ropy zvýšil nervozitu trhu  
    17:03Umělá inteligence, nebo budovatelský boom v Číně: Kolik by to vlastně mělo vynášet?
    15:14Balistické rakety mění podobu válek. Nové zbrojní závody otevírají příležitosti i pro obranný průmysl
    14:48De Beers za zlomek původní hodnoty. Anglo American jedná o prodeji diamantového impéria
    13:32SK Hynix roste rekordním tempem, ale trhu to nestačí. AI lídr doplatil na přehnaná očekávání  
    12:37Klid na Blízkém východě skončil a SK Hynix nepřesvědčil. Čeká se na Fed a velký tech  
    11:23Morgan Stanley radí vsadit na kombinaci kvality a dividendy
    9:33Rozbřesk: Rozhodnutí Fedu v mlze, aneb dokáže Warsh zpacifikovat ostatní, aby sazby nezvedli?
    8:49Erste výrazně zvyšuje ambice, Íránský konflikt se znovu vyhrotil a SK Hynix zklamal  
    6:04Je Musk zodpovědný vůči AI, ale hovoří nezodpovědné nesmysly o Evropě?
    28.07.2026
    22:00AI akcie zažily další výplach, ale zbytek Wall Street mírně rostl  
    17:08V Číně už roky probíhá to, čeho se trhy obávají v USA
    15:28Citadel jde proti trhu. Zvýšení sazeb očekává už tuto středu
    14:29Coca-Cola překonala očekávání a zlepšila výhled. Tahounem jsou nápoje bez cukru i fotbalový šampionát
    14:26Boeing sice dál zůstává ve ztrátě, ale návrat k pozitivnímu cash flow potěšil investory
    14:01Čínský průlom vyděsil investory. Akcie ASML se propadly, její konkurenční postavení zůstává
    12:40Goldman Sachs: Hedge fondy stále věří umělé inteligenci
    12:13Výrobci pamětí propadají a tíží celý sektor, zatímco levnější ropa svědčí Evropě  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba