Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Středoevropské burzy neudržely dopolední zisky a opět poklesly

    Středoevropské burzy neudržely dopolední zisky a opět poklesly

    27.02.2009 17:51
    Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

    Středoevropské burzy dnes opět poklesly, když pokles v regionu vedl maďarský index BUX , který ztratil 1,91 %. Negativní sentiment na světových burzách dále podpořila horší než očekávaná makroekonomická data z USA. Vídeňský index ATX stagnoval na -0,07 %, varšavský WIG 20 odepsal 1,46 % a pražský PX poklesl o mírných 0,3 %.

    Analytici německé Deutsche Bank (20,7 EUR, -5,48%) sice snížili cílovou cenu u akcií OTP (1 605 HUF, 1,90%) Bank na 3.700 HUF, ale zároveň ponechali doporučení na stupni „koupit“. Akcie této maďarské banky posílily o 1,9 % na 1.605 HUF a částečně tak umazaly týdenní ztrátu na necelých 11 %. Akcie výsledkové Erste Bank (215,7 CZK, 1,08%) neudržely nadějný růst a při výprodejích v evropském bankovním sektoru zavřely o 1 % níže na 7,67 EUR.

    Maďarská ropná společnost MOL (8 900 HUF, -6,02%) hospodařila ve 4Q se ztrátou 33,3 mld. HUF ve srovnání s čistým ziskem 98 mld. HUF před rokem. Akcie MOL oslabily nejvíce za posledních 7 týdnů, když propadly o 6 % na 8.900 HUF.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    27.07.2026
    22:02Americké trhy táhne dolů drahý polovodičový sektor  
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  
    11:43Podnikatelská nálada v Německu se v červenci opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    11:04Invesco: Zlato zažilo nejhorší čtvrtletí za více než dekádu. To ale nemusí znamenat konec býčího příběhu
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m