Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bernanke: Vláda bude zřejmě nucena rozšířit 700mld. balíček pro banky

Bernanke: Vláda bude zřejmě nucena rozšířit 700mld. balíček pro banky

03.03.2009 16:44
Autor: Redakce, Patria.cz

Spojené státy mohou v budoucnu potřebovat rozšířit svou pomoc pro domácí bankovní sektor z již schválených 700 miliard dolarů stejně jako přijmout další agresivní kroky, a to i za cenu rostoucích fiskálních deficitů, uvedl šéf americké centrální banky Ben S. Bernanke v dnešním projevu před rozpočtovým výborem amerického Senátu.

“Bez rozumného stupně finanční stability, k udržitelnému zotavení ekonomiky nedojde,“ řekl dnes Bernanke a dodal, že i přes pokroky na poli finančního sektoru od loňského podzimu, je třeba jednat i nadále.

První rozpočet nového amerického prezidenta Baracka Obamy počítá s novou podporou finančního sektoru až do výše 750 miliard dolarů. Šéf amerického Fedu k těmto prostředkům řekl, že to, zda bude jejich využití nutné záleží na výsledcích současných „zátěžových testů“ bankovních domů.

Americká centrální banka a ministerstvo financí dnes zároveň uvedly že zahájí program na podporu spotřebitelských úvěrů a hypoték (TALF), který má potenciálně generovat úvěry v hodnotě až 1 bilion dolarů, dne 25. března. Fed v rámci programu půjčí až 200 mld. USD vlastníkům aktivy krytých cenných papírů (ABS) s ratingem AAA.

Bernanke dnes však zároveň připustil, že vidí "značnou nejistotu" ohledně dopadu stimulace, která by měla povzbuzovat americkou ekonomiku po další dva roky.Tato nejistota podle šéfa Fedu odráží jak stav ekonomického poznání, tak neobvyklé ekonomické okolnosti.

(Zdroj: Bloomberg, CNBC)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.04.2026
17:15Ekonomika poroste, inflace také. Co bude dělat Fed?
17:10Írán zastavil tankery v Hormuzském průlivu, Izrael podle něj porušil příměří
15:50Jestli na to máte nervy, využijte poklesů pro vstup, radí Psarofagis z Bloomberg Intelligence  
15:25Delta Air Lines jsou ve ztrátě, celoroční výhled kvůli válce nevydaly
14:40Ziskům o válce nikdo neřekl, trhy se odráží ode dna?
12:54PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  
11:36Nejhorší je za námi a akcie rychle mažou válečné ztráty. Najdou i nový motor růstu?  
11:31Příměří s Íránem zanechává pět hlavních nezodpovězených otázek
11:15UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS2764457078
10:03JPMorgan: Akcie zřejmě našly dno, příměří s Íránem oživuje chuť riskovat  
9:10Příměří přineslo úlevu na ropě. Brent je pod 94 dolary
8:59ČEZ, a.s.: Konsolidovaná zpráva o platbách orgánům správy členského státu EU nebo třetí země za rok 2025
8:57Rozbřesk: Další íránské TACO potvrdilo silnou vazbu forexu na ropu
8:47Írán, USA a Izrael souhlasí s příměřím, Hormuz se otevře. Ropa prudce klesá, futures vystřelily nahoru  
6:04Stabilizující se trh práce a ropná normalizace od poloviny dubna?
07.04.2026
17:46Jak by to mohlo letos a příští rok vypadat s americkou a evropskou ekonomikou?
15:44PODCAST Týdenní výhled: Trh přestal brát Trumpovy hrozby vážně, americká inflace má skokově narůst  
14:50Wall Street čeká silná výsledková sezóna, trhy ale sledují válku a ropu
14:21Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC