Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Írán: Rusko by se mohlo stát členem OPECu

Írán: Rusko by se mohlo stát členem OPECu

11.03.2009 12:23
Autor: 

TEHERÁN (MEDIAFAX) - Rusko by se mohlo stát dalším členem Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), prohlásil Gholamhossein Nozárí, íránský ministr pro ropu. Informovala o tom ve středu agentura Reuters.

Nozárí tak naznačil, že OPEC by svého třináctého člena nejspíše do svých řad přijmul. "V zásadě je OPEC připraven Rusko přijmout, nicméně země žádá o vstup do OPECu na základě vlastních zájmů," prohlásil Nozárí, jehož země je čtvrtý největší světový producent ropy. V prosinci prohlásil ruský vicepremiér Igor Sechnin, že Rusko by se mohlo rozhodnout v budoucnu do OPECu vstoupit.

OPEC se sejde v neděli 15. března ve Vídni na konferenci, většina analytiků přitom očekává, že země omezí svou ropnou produkci. Pod tíhou globální ekonomické krize totiž klesají ceny ropy, případný zásah do produkce by mohl tento trend obrátit. OPEC již od loňského září snížil svou těžbu o 4,2 milionů barelů ropy denně.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.04.2026
16:16Pár poznámek k chování zlata
11:33Perly týdne: Ztratily automobilky kontakt s reálnými lidmi?
10:36Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
8:09Tržní houpačka pokračuje. Barclays radí zaměřit se na defenzivu a vybírá konkrétní tituly  
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data