Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zentiva zahájila proces stahování akcií z pražské burzy

Zentiva zahájila proces stahování akcií z pražské burzy

11.3.2009 17:14
Autor: 

Následuje kompletní znění tiskové zprávy společnosti Zentiva N.V.:

Praha, Londýn, 11. března 2009 – Společnost Zentiva N.V. (“Společnost” nebo “Zentiva”) dnes vydala 986,520 nových kmenových akcií (“Nové akcie”) se jmenovitou hodnotou 0,01 EUR na jednu akcii. Zentiva již dříve uvedla ve své tiskové zprávě publikované dne 13. února 2009, že důvodem vydání Nových akcií bylo pokrytí „in-the-money“ zaměstnaneckých opcí. Všechny Nové akcie byly prodány v rámci nabídky Sanofi Aventis. V důsledku vydání Nových akcií se zvýšil akciový kapitál Společnosti na 391 227,50 EUR, rozdělený do 39 122 750 kmenových akcií.

Představenstvo Zentivy dnes také rozhodlo o zahájení kroků, které budou nezbytné z regulatorního hlediska k ukončení obchodování akcií Zentivy na Burze cenných papírů Praha. Představenstvo rovněž rozhodlo o zahájení kroků směřujících k ukončení obchodování globálních depozitních akcií (“GDS“) na londýnské burze a k úplnému ukončení programu GDS, a to jak ve vztahu k tzv. Regulation S GDS tak i k tzv. Rule 144A GDS. Představenstvo má v úmyslu dosáhnout ukončení obchodování akcií a GDS, jakož i ukončení programu GDS, co nejrychleji jak to bude prakticky možné.

Akcionáři se tímto upozorňují na to, že ukončení obchodování akcií Zentivy a jejích GDS povede s velkou pravděpodobností k významnému poklesu jejich likvidity a že Zentiva již nadále nebude podléhat některým informačním povinnostem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data