Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Fico chce aktivity vlády smerovať na podporu rastu HDP

    Fico chce aktivity vlády smerovať na podporu rastu HDP

    17.03.2009 14:49
    Autor: SITA

    BRATISLAVA (SITA) - Vláda chce v prípade vyčlenenia ďalších prostriedkov na zmiernenie dopadov hospodárskej krízy podporovať také oblasti ekonomiky, ktoré môžu významne prispieť k zvýšeniu ekonomického rastu. Podľa premiéra Roberta Fica je však potrebné si najprv počkať na efekty opatrení, ktoré už boli na zmiernenie dopadov krízy prijaté. "Ak máme dávať ďalšie finančné prostriedky na podporu ekonomiky vláda presadzuje podporu takých segmentov, ktoré budú mať významný vplyv na hospodársky rast," konštatoval v utorok premiér vo svojom vystúpení na konferencii venovanej zvýšeniu súčinnosti v oblasti vonkajších vzťahov pri prekonávaní dôsledkov krízy organizovanej Ministerstvom zahraničných vecí SR.


    Na financovanie jednotlivých opatrení, ktoré majú pomôcť zmierniť dopady hospodárskej krízy na slovenskú ekonomiku, už vláda v tomto roku vyčlenila 332 mil. eur. Podľa premiéra je však kabinet pri nalievaní peňazí do ekonomiky zatiaľ opatrný. Pomôcť zmierniť dopady krízy majú podľa Fica aj veľké infraštruktúrne projekty, ktoré môžu byť významným stimulom pre slovenskú ekonomiku. Napriek prijatiu mnohých opatrení v celosvetovom meradle, zatiaľ kríza podľa premiéra vyhráva. Jednou z priorít preto podľa jeho slov je aj spoločný postup krajín na úrovni Európskej únie (EÚ). Fico pritom v utorok odmietol aj akékoľvek prejavy protekcionizmu pri riešení dopadov krízy. "Akákoľvek forma protekcionizmu je samovraždou EÚ," konštatoval premiér.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    24.07.2026
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje
    17:03Budování AI železnic?
    15:20ServiceNow ukázala, že na AI už umí vydělávat. Investory potěšil růst i lepší výhled  
    15:11ECB podle očekávání nechala úroky beze změn, depozitní sazba je na 2,25 procenta
    14:59CSG si vzala úvěr až na 74 miliard korun na refinancování svých stávajících úvěrů

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    Acerinox SA (06/26 Q2)
    SLB Ltd (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Verizon Communications Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Volkswagen AG (06/26 Q2, Bef-mkt)
    13:00American Express Co (06/26 Q2)