Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nejlepším řešením je bankrot... Denní přehled Trhy, data, výsledky

Nejlepším řešením je bankrot... Denní přehled Trhy, data, výsledky

01.04.2009 18:05
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Rakouská pojišťovna Vienna Insurance Group oznámila za 4Q08 růst čistého zisku o 74 % na 107,5 mil. EUR, což bylo v souladu s očekáváním trhu i prognózou managementu. Zároveň společnost oznámila, že kromě očekávané dividendy ve výši 1,1 EUR na akcii vyplatí i mimořádnou dividendu 0,9 EUR na akcii. Akcie reagovaly růstem o 11,6 %.

Evropa:
Maloobchodní tržby v Německu v únoru klesly o 0,2 %, ačkoli odhady ukazovaly na zvýšení o 0,3 %. Meziročně se obrat v německém maloobchodu snížil o 5,3 %.

Míra nezaměstnanosti v eurozóně v únoru stoupla na 8,5 % (odhad: 8,3 %) z revidovaných lednových 8,3 %. Jde o nejvyšší hodnotu od května 2006.

Automobilka Daimler plánuje snížit mzdové náklady o 2 mld. EUR, a to zejména snížením pracovní doby nevýrobních zaměstnanců z 35 na 30 hodin týdně a souvisejícím snížením mzdy o 14 %. Spolu s dalšími opatřeními by to mělo přinést snížení mzdových nákladů na 10 mld. EUR ročně.

USA:
Zaměstnanost v soukromém sektoru (ADP employment change) v březnu klesla o nečekaně silných 742k (odhad: -663k) po revidovaném poklesu v únoru o 706k. Před pátečními daty z trhu práce nejde o povzbudivou indikaci.

ISM index pro průmysl v březnu mírně stoupl na 36,3 bodu (odhad: 36) z předchozích 35,8 bodu. Bohužel dále zůstává pod 50 body znamenajícími kontrakci odvětví.

Podle prezidenta Obamy by pro General Motors bylo nejlepším řešením rychlý vstup do předjednaného bankrotu, který by po dohodě s věřiteli odsouhlasili akcionáři s cílem dosáhnout rychlejší finanční a provozní restrukturalizace firmy. Pro Chrysler je nejpravděpodobnějším scénářem vyhlášení bankrotu a následný rozprodej aktiv.

Ostatní:
Cena ropy klesla pod 50 dolarů. Přispěla zpráva o zásobách v USA - zásoby ropy vzrostly více, než se čekalo, zásoby benzínu vzrostly, zatímco se čekal pokles.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.06.2026
9:40Víkendář: Možná se vám bude líbit červené auto víc než modré, ale pokud na auto nemáte, je barva jen hypotetické téma
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky
13:29Gundlach: Nechci nic mít s tím, co za posledních šest měsíců posílilo o více než 100 %
13:07Volkswagen oseká až 100 tisíc pracovních míst, omezí investice a zavře závody v Německu
11:40Perly týdne: Komoditizace umělé inteligence a zlato ke konci roku na 4 900 dolarech
11:05Technologie dál táhnou trhy dolů. Plošný optimismus o AI se rozpadl do dílčích témat  
10:15Samsung a SK Hynix se chystají oznámit investice v řádu stovek miliard dolarů
8:48Rozbřesk: Úspěch státních spořicích dluhopisů? Dobrá zpráva jen napůl
8:44Apple zdražuje, technologické akcie reagují poklesem. Futures jsou v červeném  
6:06Walmart jako kombinace růstu a defenzivy, které přeje technický obraz  
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data