Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Německé průmyslové objednávky v únoru meziročně propadly o 38,2 %

Německé průmyslové objednávky v únoru meziročně propadly o 38,2 %

08.04.2009 13:57
Autor: Redakce, Patria.cz

Německý průmysl dostal v letošním únoru o 3,5 % zakázek méně než v lednu. Vyplývá to z dnes zveřejněných předběžných cenově a sezónně očištěných údajů ministerstva hospodářství, který zároveň revidoval pokles průmyslových zakázek v lednu na -6,7 %. Ekonomové podle průzkumu agentury Bloomberg přitom očekávali pokles zakázek za únor jen o 2,1 % po původně uváděný lednový pokles o 8 %.

Meziročně se průmyslové objednávky v únoru snížily o 38,2 %. Analytici podle Bloomberg očekávali pokles menší, o 36,5 %, po původně uváděném 37,9% poklesu za leden. Ten úřad revidoval na -36,8 %.

V rámci průmyslových skupin největší ztráty utrpěli výrobci spořebitelského zboží s poklesem o 8,7 %. Nejvíce se snížily objednávky od domácích odběratelů, a to o 5,7 %. Poptávka ze zahraničí se snížila jen o 1,3 %, přičemž výrobci investičních celků zaznamenali poprvé od srpna 2008 nárůst zakázek ze zahraničí, a to o 2 %.

Pokles objednávek se v únoru poněkud zpomalil, uvedlo ministerstvo. "V jednotlivých oborech jako např. u výrobců automobilů a jejich součástek, či v případě zakázek výrobců investičních celků z eurozóny nebo zakázek ze zahraničí mimo eurozónu celkem došlo dokonce k mírným nárůstům," upozornil úřad s tím, že je tedy patrné, že pokles průmyslových objednávek nebyl tlumen jen tzv. šrotovným.



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.05.2026
13:27Preview Nvidie: trh má vysoká očekávání, tržby by se měly blížit 80 miliardám dolarů  
12:20Evropské akcie se zvedají, ale výnosy ani Amerika povzbudivě nevypadají  
12:05Největší investoři světa odkrývají karty: Razantní výprodeje i nové sázky na AI
11:39Růst HDP Japonska v prvním čtvrtletí zrychlil na 2,1 procenta, překonal odhady
10:48TOMA, a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
10:45FX Strategie: Klid na koruně a eurodolar pod tlakem globálních vlivů  
10:18UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS2637445276
10:09UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
10:00Google a Blackstone zakládají společný neocloud, který poběží na čipech od Googlu
9:09Rozbřesk: Globální výprodej dluhopisů řídí aktuálně Japonsko a Velká Británie
9:05Musk prohrál spor s OpenAI. Žaloba přišla podle soudu pozdě
8:42Dvouciferný růst tržeb i zisku a expanze na nové trhy. GEVORKYAN odstartoval silný začátek roku
8:42Musk prohrál s OpenAI, Google spolupracuje s Blackstone na cloudu pro AI, evropské futures v zeleném  
6:09Mag7 – jak se spolu (ne)rýmují valuace a růstová očekávání
18.05.2026
16:25Hunterbrook si bere CSG opět na paškál, tentokrát kvůli Indonésii. Firma se znovu brání
16:11PODCAST Týdenní výhled: Nvidia otestuje optimismus, zatímco se do hry vrací inflace  
16:06Trump stáhl desetimiliardovou žalobu na finanční úřad za únik daňových přiznání
15:55Novo Nordisk se připravuje s pilulkou Wegovy na globální ofenzivu. Do vybraných zemí vstoupí ještě letos
14:34NextEra Energy koupí Dominion Energy za 66,8 miliardy dolarů
14:25Dluhopisy pod tlakem. Výnosy v USA i Japonsku na víceletých maximech  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:50JP - HDP, q/q anualizovaně