Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Zisk Coca-Coly klesl o 10 % kvůli odpisům a restrukturalizaci

    Zisk Coca-Coly klesl o 10 % kvůli odpisům a restrukturalizaci

    21.04.2009 15:49
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Největší výrobce nealkoholických nápojů na světě, společnost Coca-Cola, kvůli nákladné restrukturalizaci a odpisům aktiv v prvním čtvrtletí zaznamenal pokles čistého zisku na 1,35 mld. USD, tedy 58 centů na akcii, z 1,5 mld. USD, neboli 64 centů na akcii, za tyto tři měsíce o rok dříve.
     
    Po vyloučení jednorázových položek činil zisk 0,65 USD/akcii. Výsledek tak odpovídá konsensuálnímu odhadu analytiků oslovených agenturou Bloomberg, kteří v průměru odhadovali 0,649 USD/akcie.

    Tržby výrobce nealkoholických nápojů za tři měsíce do 3. dubna 2009 klesly na 7,17 mld. USD ze 7,38 mld. USD, zatímco konsensuální odhad počítal s tržbami 7,06 mld. USD. Společnost dále zopakovala svůj plán redukce výdajů o 500 mil. USD do roku 2011.
     
    Objem prodeje v Severní Americe klesl o dvě procenta. Objem prodeje v zahraničí naopak stoupl o tři procenta díky vysokému růstu na rozvíjejících se trzích, jako Indie a Čína, který vyrovnal dvouprocentní pokles ve střední a východní Evropě. Růst prodeje ale proti loňskému roku zpomalil. Loni se objem prodeje v zahraničí zvyšoval čtvrtletně o pět až sedm procent.

    Akcie Coca-Coly v úvodu obchodování na Wall Street korigují včerejší pokles o 1,5 %, když si aktuálně připisují až 0,5% zisk. Od počátku roku tento titul ztratil 2,1 %.

    (Zdroj: Bloomberg, ČTK)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    04.08.2026
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa