Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
EU: Společné doporučení o cestování kvůli prasečí chřipce nebude

EU: Společné doporučení o cestování kvůli prasečí chřipce nebude

27.04.2009 18:06
Autor: ČTK

Lucemburk (zpravodaj ČTK) - Evropská unie nebude dávat žádné společné doporučení občanům, že se mají vyhýbat oblastem postiženým novým typem prasečí chřipky, tedy především Mexiku, USA a Kanadě. Novinářům to dnes řekl v Lucemburku po jednání ministrů zahraničí český vicepremiér Alexander Vondra. Podle něj je na každém členském státu unie, jak své občany upozorní.

Eurokomisařka zodpovídající za zdravotnictví Andrulla Vassiliuová sice již v poledne doporučila občanům, aby se vyhnuli cestám do oblastí postižených novým typem prasečí chřipky, pokud jejich cesty na tato místa nejsou nezbytně nutné, ale podle Vondry jde jen o její osobní názor.

Podle Vondry nicméně unie nečeká na čtvrtek, kdy se kvůli chřipce uskuteční mimořádné zasedání ministrů zdravotnictví EU, a již nyní se v Bruselu koná celá řada schůzek, jejichž hlavním tématem je právě obávaná nákaza. "Nemoc má globální rozměr a při dnešní prostupnosti hranice je rozšíření takové choroby daleko rychlejší než v minulosti," dodal.

V Mexiku podlehlo novému typu prasečí chřipky již pravděpodobně více než 100 lidí. Dvacet případů nákazy je hlášeno ze Spojených států, šest z Kanady a jeden ze Španělska.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.06.2026
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  
16:50Traders Talk: Rozdělení ČEZ a diverzifikovanější Nvidia
16:44EK navrhla nová opatření na posílení kapacit v oblasti čipů i AI v Evropě
16:18ČEZ, a.s.: Výsledky jednání řádné valné hromady

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.