Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Obama chce prosadit změny daňových podmínek americkým společnostem v zahraničí

    Obama chce prosadit změny daňových podmínek americkým společnostem v zahraničí

    04.05.2009 15:36
    Autor: mediafax

    WASHINGTON (MEDIAFAX) - Americký prezident Barack Obama by měl dnes předložit plán na změnu daňové legislativy vůči americkým společnostem v zahraničí. Podle pondělních informací agentury Reuters by měla daňová reforma v příštích deseti letech přinést rozpočtu USA až 210 miliard dolarů (asi 4,23 bilionu Kč). 

    Asi 100 miliard dolarů by mělo přinést zvýšení daně z příjmu americkým firmám, které působí v zahraničí. Další návrh chce zakročit proti firmám, které využily výhody zákonů a odložily placení daní ze zisku v cizích zemích. V současnosti mohou americké firmy pozdržet platbu daní ze zisků ze zahraničí v případě, že zahrnou tyto zisky zpět do svých zahraničních dceřiných společností. Kritici si však myslí, že takováto opatření podpoří společnosti k zesílení jejich zahraničních činností místo toho, aby investovaly na domácí půdě.

    Vedle těchto změn Obamův plán počítá s úsporami ve výši 95 miliard dolarů omezením možností investovat do daňových rájů. Obama chce zaplnit právní mezery, které v současnosti umožní firmám i jednotlivcům skrýt zisk v zemích, kde se neplatí daně.

    Obama také plánuje vymáhání zahraničních daňových úniků a chce přísnější tresty pro ty, kteří nevyhoví jeho požadavkům. Plán by se měl stát nejrozsáhlejším daňovým opatřením týkající se amerických společností od roku 1986.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data