Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Chcete investovat do akcií a potřebujete inspiraci? Zvolte modelová portfolia Patria Direct! Navíc sleva na poplatcích až 25 %!

Chcete investovat do akcií a potřebujete inspiraci? Zvolte modelová portfolia Patria Direct! Navíc sleva na poplatcích až 25 %!

8.6.2009 11:15
Autor: 

Uvažujete nad investicemi do akcií a nevíte si rady, které tituly zvolit? Jako inspirace pro klienty Patria Direct mohou sloužit tzv. modelová portfolia.

Jedná se o dvě portfolia složená z likvidních akciových titulů – středoevropské a globální, přičemž jejich výběr (i setrvání v portfoliu) podléhá pečlivé interní analýze analytiků Patria. Investice je možná buď do celého portfolia nebo jen do vybraných titulů. Portfolia jsou složená z akcií, případně z akciových ETF a jejich cílem je překonat příslušný benchmark (středoevropský index CECEEUR, resp. index sestavený rovnoměrně z S&P 500 a DJ STOXX 600) v investičním horizontu šesti měsíců až 2 roky.

Modelová portfolia jsou určena pro začínající investory, kteří již mají zkušenosti s investováním do podílových fondů a rádi by obchodovali sami přímo na burzách,a také pro zkušenější investory, kteří ocení možnost inspirovat se profesionálními analytiky.

Složení portfolií:

Středoevropské portfolio - obsahuje nejlikvidnější tituly obchodované na burzách v ČR, Polsku a Maďarsku. Portfolio se skládá vždy nejvýše z 8 titulů, aby jeho výkonnost nebyla snižována častými poplatky za zprostředkování obchodů.

Sektorová alokace v % při založení portfolia 2.3.2009: 

                                    Benchmark     Portfolio                     Rozdíl

Banky                         33,8                 12,5                            -21,3

Defenzivní sektory     42,4                 68,3                               25,9

Cyklické sektory        23,8                 19,2                               -4,6

Světové portfolio – obsahuje maximálně 10 vysoce likvidních společností ze západní Evropy a USA.

Sektorová alokace v % při založení portfolia 2.3.2009: 

                                   Benchmark     Portfolio                     Rozdíl

Banky                         14,0                 12,1                            -1,9

Defenzivní sektory     39,3                 50,8                            11,5

Cyklické sektory        46,7                 37,1                             -9,6

Informace o aktuálním složení a případných změnách, váze jednotlivých titulů, výkonnosti a důvodech pro zařazení do portfolia jsou uvedeny na www.patria-direct.cz v sekci Investování/Modelová portfolia a jsou přístupné pouze klientům Patria Direct.


Nákup všech akciových titulů je realizován v obou případech v CZK a při vstupní analýze bylo bráno v potaz i měnové riziko. Doporučená minimální investice byla stanovena v případě středoevropského portfolia na 200 000 , resp. 300 000 u světového portfolia. Pokyn lze však podat i v jiné výši a rozložení částky si následně může investor upravit sám dle svých preferencí.

Proč investovat do modelových portfolií?

1. Snaha o zhodnocení za všech tržních podmínek, tj. nejen překonat příslušný index. Po nákupu může investor sledovat aktuální výkonnost portfolia za každý den i od založení portfolia (např. k 6.5.2009 činil výnos středoevropského portfolia od svého založení 2.3.2009 56,99%).

2. Portfolia jsou aktivně sledována profesionálním týmem analytiků, k dispozici je rovněž doprovodný analytický a informační servis ZDARMA.

3. Sleva na poplatcích – v případě, že dojde k nákupu alespoň 4 titulů z výše uvedeného portfolia v průběhu jednoho obchodního dne, klient získá slevu na poplatcích ve výši 25%, resp. 15% (částka ve výši slevy bude připsána ke konci obchodního dne). Sleva se vztahuje jen na pokyny podané ze sekce Modelová portfolia.


Další informace o modelových portfoliích naleznete ZDE.
 
Pokud máte zájem stát se klientem Patria Direct, registraci můžete provést ZDE


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
 •  
  20.5.2009 9:44

  Opravdu reprezentativní vzorek od 2.3.2009. A co že začíná zrovna těsně před rally?
  mkh
 • názor
  19.5.2009 10:09

  proč např máte v mod.portfoliu komerční banku ,která nyní převyšuje vaší cílovku a v podstatě jste ji vykreslili jak nejistou investici do budoucna díky tvorbám rezerv.
  Jirka
  • Re: názor
   2.6.2009 11:39

   Vzhledem k našemu opatrnému přístupu k bankovnímu sektoru je jeho váha v portfoliu nižší než v případě benchmarku (34,7% portfolio oproti 42,4% benchmark). Komerční banku jsme i přes výrazný nárůst ceny v posledních třech měsících ponechali v portfoliu vzhledem k jejímu defenzivnímu charakteru v rámci sektoru (vysoká kapitálová přiměřenost, vysoký objem vkladů, nízké FX riziko, bezpečná teritoriální expozice, vysoký dividendový výnos, nízká beta). Navíc i ceny ostatních bankovních akcií v regionu se nacházejí na úrovni konsensuálních cílových cen. Jiří Fišer, analytik Patria Finance
   Patria Direct
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data