Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČNB: Šest zájemců o tři poradní křesla ve Výboru pro měnový trh

ČNB: Šest zájemců o tři poradní křesla ve Výboru pro měnový trh

27.05.2009 9:36
Autor: 

Šestice finančníků bojuje o trojici uprázdněných křesel ve Výboru pro finanční trh, sedmičlenném poradním orgánu bankovní rady České národní banky. Nově obsazen má být post předsedy, místopředsedy a člena výboru. Znovu nominován byl šéf Investiční společnosti České spořitelny Radek Urban, který má podporu Asociace pro kapitálový trh.

Asociace penzijních fondů namísto svého šéfa Jiřího Rusnoka nominovala šéfa penzijního fondu Aegon (4,74 EUR, 1,94%) Vladimíra Bezděka. Místo člena, které bylo obsazeno Václavem Tomkem z Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců (AFIZ), by mohl obsadit Tomáš Síkora, výkonný ředitel asociace pojišťoven. Kromě té se k jeho nominaci připojily i AFIZ, Unie společností finančního zprostředkování a poradenství a Asociace českých pojišťovacích makléřů. Ve hře je i ředitel bankovní asociace Josef Tauber.

Výbor pro finanční trh se schází čtyřikrát do roka, kromě tří volených členů jsou jeho členy dva zástupci ministerstva financí (Klára Hájková, Jiří Król), finanční arbitr František Klufa a viceguvernér ČNB Miroslav Singer.


Funkční období předsedy a místopředsedy výboru končí 5. června, voleného člena pak 20. února 2010. ,,Nominace jsme již obdrželi. Předpokládám, že volba se uskuteční během června," řekl deníku E15 předseda rozpočtového výboru Bohuslav Sobotka.


Rozpočtový výbor dnes projedná zprávu o tříleté činnosti výboru a na jednom ze svých nejbližších zasedání by měl zvolit trojici nových členů. Podle některých členů výboru pomohl v komunikaci ministerstva financí a ČNB.

(Zdroj: E15)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.04.2026
23:05Amazon hlásí díky poptávce po AI největší růst cloudu od roku 2022
23:02Microsoft zvýšil zisk o 23 procent, tržby překonaly očekávání analytiků
22:50Meta pokračuje v navyšování kapitálových výdajů na AI. Akcie jdou po výsledcích do záporu
22:30Alphabet překonal očekávání. Silný růst cloudu vyhání akcie vzhůru
22:07Powell se neloučí a Fed dělá jestřábí půl-obrat
22:01Akcie i dluhopisy klesly, Fed zůstává rozdělený kvůli válce v Íránu  
20:00Fed v nejrozpolcenějším verdiktu od roku 1992 sazbami nepohnul. Powell neodejde
19:27Ropa letí na maxima od června roku 2022. Trump odmítl íránský návrh, blokáda Hormuzu zůstává
17:25Dolar a to, co se děje v USA
17:15Rohan financing s.r.o.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
15:19Geopolitické napětí negativně dopadá i na Booking. Akcie po výsledcích klesají  
14:56EPH Financing International, a.s.: Úspěšné založení TTEP
14:49EPH Financing CZ, a.s.: Úspěšné založení TTEP
14:42Adidas překonal očekávání, akcie výrazně posilují
14:01Neoslnivé výsledky Robinhoodu: téměř všechny divize zaostaly za očekáváním  
13:00ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
12:42Příliš nonšalantní trhy, nebo nástup na jedno z nejlepších akciových období našich životů?
11:57Akcie převážně červené. Ropa míří k 115 dolarům, na programu big tech a Fed  
10:36MakroMixér: Energetické trhy nejsou v panice, bezemisní zdroje tlačí ceny dolů. Pavel Řežábek o plynu, elektřině a konci uhlí
10:16Největší švýcarská banka UBS prudce zvýšila čtvrtletní zisk

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba