Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
USA: Problémy s nesplácením hypoték má přes 12 procent domácností

USA: Problémy s nesplácením hypoték má přes 12 procent domácností

28.05.2009 17:45
Autor: ČTK

New York (ČTK) - Rekordních více než 12 procent domácností mělo v prvním čtvrtletí zpoždění ve splácení hypotéky nebo jim byl zabavován dům kvůli nesplácení. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Asociace hypotečních bank (MBA).

Do statistik MBA se dostane každý, kdo má zpoždění se splácením hypotéky nejméně jeden měsíc. K nárůstu nesplácených hypoték na rekordní úroveň přispívá rostoucí nezaměstnanost. Ta se v dubnu dostala na nejvyšší úroveň za čtvrt století a stále roste.

MBA dodala, že podíl zabavených domů u nejvýhodnějších úvěrů s pevnou úrokovou sazbou se více než zdvojnásobil a nyní představuje nejvyšší podíl na nových konfiskacích. Tyto úvěry se poskytují jen lidem s vysokým hodnocením spolehlivosti splácení úvěru.

Podíl hypoték, u nichž již začalo zabavování majetku, na celkovém počtu hypotečních úvěrů stoupl na rekordních 3,85 procenta z 3,3 procenta ve čtvrtém čtvrtletí a 2,47 procenta v prvním čtvrtletí 2008. Kalifornie, Nevada, Arizona a Florida se podílejí na nových konfiskacích 46 procenty.

Počet zabavených domů roste, přestože vláda zavedla programy na zmírnění dopadů hypoteční krize. Vládní programy umožňují například změnit podmínky některých úvěrů, napsaly agentury AP a Reuters.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.02.2026
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová
11:57Bankovní asociace zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 2,6 pct
11:55Akcie stále pod tlakem pochybností o AI, na programu důležitá data  
11:51Bitcoin dál klesá, zatímco asijské akcie lámou rekordy. Slabé objemy přitom značí další propad  
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  
10:10Dassault Systemes hlásí slabé výsledky i výhled, akcie padají nejvíce od roku 2002
8:45Rozbřesk: Trhy mají strach z masivních investic do AI. Je oprávněný?
8:39Obavy z AI zasahují tradiční finanční firmy a Paramount dál bojuje o Warner Bros.  
6:03AI investice zvyšují volatilitu na trzích. S&P 500 se po růstu může znovu octnout pod tlakem
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  
10:32Alphabet táhne dluhopisový boom. Na trh pošle i emisi se stoletou splatností

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
2:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst