Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Severočeské doly Chomutov a skupina J&T dokončily akvizici dolů MIBRAG

Severočeské doly Chomutov a skupina J&T dokončily akvizici dolů MIBRAG

10.6.2009 14:52
Autor: 

Konsorcium Severočeských dolů Chomutov, člena Skupiny ČEZ, a skupiny J&T dnes převzalo 100 % podíl v německé důlní společnosti MIBRAG. Celková hodnota transakce dosáhla 404 mil. EUR.

Smlouvu o nabytí společnosti MIBRAG od amerických společností URS Corporation a NRG Energy Inc. podepsaly Severočeské doly Chomutov a skupina J&T v únoru letošního roku po vyhraném výběrovém řízení. Transakci v květnu schválila Evropská komise.

MIBRAG je vlastněn společným podnikem, ve kterém mají Severočeské doly Chomutov a skupina J&T shodný podíl.

Daniel Beneš, předseda dozorčí rady Severočeských dolů Chomutov a 1. místopředseda představenstva ČEZ, řekl:” Akvizice MIBRAG jednoznačně významně posiluje Skupinu ČEZ a její aktivity na německém trhu, kde jsme dosud fungovali v pozici obchodníka s elektřinou. Cena hnědého uhlí, jakožto nejvýznamnějšího zdrojeenergie v Německu, je navíc dlouhodobě velmi stabilní, nevykazuje takové výkyvy jako ceny zemního plynu nebo černého uhlí.“

„MIBRAG má rovněž sjednány dlouhodobé smlouvy na odběr uhlí se seriozními protistranami (elektrárny Schkopau a Lippendorf; dodávky těmto dvěma elektrárnám za rok 2008 činily celkem 16 mil. tun), což výrazně zvyšuje stabilitu odběrů uhlí a finančních příjmů,“ dodal Jan Demjanovič, předseda představenstva a generální ředitel Severočeských dolů Chomutov.

„Akvizice společnosti MIBRAG je součástí našeho dlouhodobého strategického záměru posilování přítomnosti v energetickém sektoru a současně znamená rozšíření našich aktivit o těžbu uhlí,“ komentoval transakci Daniel Křetínský, partner skupiny J&T. “Vysoce si ceníme MIBRAGu jako renomované, stabilní a efektivně fungující společnosti. Cítíme se zavázáni pokračovat v její nejlepší tradici a podporovat její další rozvoj.”

Kompletní tisková zpráva


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data