Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Rusko: Centrální banka opět snížila úrokové sazby pro podporu úvěrování

Rusko: Centrální banka opět snížila úrokové sazby pro podporu úvěrování

10.07.2009 13:54
Autor: ČTK

Moskva (ČTK) - Ruská centrální banka dnes snížila úrokové sazby o půl procentního bodu. Snaží se tak přimět komerční banky, aby pomohly nastartovat hospodářský růst poskytováním dostupných úvěrů. Banka sazby snížila již počtvrté za necelé čtyři měsíce.

"Ruská centrální banka očekává, že toto opatření vytvoří nezbytné podmínky ke snížení úrokových sazeb pro konečné dlužníky a k povzbuzení úvěrové aktivity," uvedla banka. Nižší úrokové sazby však nemusí automaticky znamenat větší počet úvěrů, protože v komerčních bankách přetrvávají obavy z nesplácení půjček, upozornila agentura Reuters.

Červencové snížení sazeb naznačil předseda centrální banky Sergej Ignaťjev již minulý měsíc, kdy dolní komora parlamentu schválila jeho setrvání ve funkci po další čtyři roky. "Je to zcela očekávané rozhodnutí a sázela bych na další jedno až dvě snížení do konce léta," uvedla analytička Natalia Orlová ze společnosti Alfa Bank.

Rusko v současnosti zažívá nejhlubší ekonomickou krizi za posledních deset let. Podle ruského statistického úřadu klesl hrubý domácí produkt země v prvním čtvrtletí o 9,8 procenta.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.12.2025
17:43Jedno americké dluhové finance fiction
15:59PODCAST Týdenní výhled: Fed míří ke snížení sazeb, ECB u nich dosáhla dna a Netflix pod tlakem  
15:29Paramount neskládá zbraně. Učinil nepřátelskou nabídku na koupi Warner Bros. za 30 dolarů za akcii
13:11Magnum Ice Cream se odštěpila od Unileveru a debutuje na amsterdamské burze
12:23Schnabelová: Další krok ECB bude zvýšení sazeb, ale ne brzy
11:54Začátek týdne je pomalý a změnu směru trhům nepřináší  
11:18Odešel Hans-Jörg Rudloff. Osobnost investičního světa stála i u začátků Patria Finance
11:13Čína přehodnocuje ekonomické priority. Domácí poptávka hlavním motorem růstu
10:56Dominik Rusinko: Míra nezaměstnanosti v listopadu stagnovala
10:47Mír na Ukrajině? Pro byznys Rheinmetallu žádný dopad
10:33Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
10:18Jan Bureš: Průmysl v říjnu lehce za očekáváním. Konec roku bude slabší
9:56Turecký Pegasus Airlines kupuje ČSA a Smartwings za 154 milionů eur
9:51Dohoda mezi Netflixem a Warner Bros. zdaleka není hotovou věcí. Do schvalování se osobně zapojí i Trump
9:50Říjnový přebytek zahraničního obchodu ČR nejvyšší za poslední měsíce
9:49Stavebnictví od loňska dále roste, ale říjen přinesl slabší tempo
8:54Rozbřesk: Útraty domácností ke konci roku ve „slušné“ kondici
8:41ČNB ponechá sazby beze změny, Trump varuje před akvizicí Warner Bros. Netflixem a Evropa čelí „skutečnému problému“  
5:58Hyperscaleři vydávají dluhopisy za biliony. Banky hledají cesty, jak se zajistit před rizikem
07.12.2025
9:29Víkendář: Má Čína rozumnější přístup k AI než Spojené státy?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Počet nově zahájených staveb
USA - PPI, y/y
0:50JP - HDP, q/q
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
10:00CZ - Nezaměstnanost