Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    MMR bude žádat vládu o 1,32 miliardy korun na škody po povodních

    MMR bude žádat vládu o 1,32 miliardy korun na škody po povodních

    10.07.2009 14:28
    Autor: 

    Ministerstvo pro místní rozvoj požádá vládu o více než jednu miliardu korun. Jde o odborný odhad finanční pomoci, která má pokrýt jednotlivé programy, které ministerstvo pro oblasti, jež postihla povodeň, hodlá vyhlásit.
     
    „Náš nynější odborný odhad výše finanční pomoci, která by měla aktuálně pokrýt naše plánované programy, je nyní zatím 1,32 miliardy korun,“ uvedl ministr Vondruška.

    Pro domácnosti má jít z této částky podle odhadů až 170 milionů korun. Ministerstvo chce například domácnostem, jejichž dům byl povodní zdevastován a následně demolován, poskytnout 150 000 korun a poté ještě příspěvek na demolici. Dotace půjdou také obcím na zajištění dočasného ubytování, každá domácnost, jejíž byt byl vytopen, může navíc žádat o příspěvek ve výši 30 000 korun.

    „Katastrofálně zdevastován byl především obecní a krajský majetek. Podle aktuálních odhadů našeho ministerstva budeme na jeho obnovu vládu žádat o 1,15 miliardy korun, které budou v rámci kapitoly na obnovu veřejného majetku po živelní pohromě pomocí dotačního programu rozdělovány,“ uvedl Vondruška.

    Rozdělování těchto dotací je řízeno přesnou administrací a jsou určeny na obnovu obecního a krajského majetku. Kraje a obce mohou o tyto dotace požádat až po ukončení stavu nebezpečí v dotčeném území.

    Finanční pomoc poskytne také Státní fond pro rozvoj bydlení. Připraveny jsou zvýhodněné úvěry pro obce na modernizaci bytového fondu, fyzické osoby budou moci požádat o úvěr na novou výstavbu bytů či domů až do výše 850 000 korun. Na opravy bytů, které poničila povodeň, budou moci lidé žádat o úvěr ve výši 150 000 korun. Podle odhadů by mohl mít SFRB připraveno celkem až 370 milionů korun.

    Ministerstvo dále analyzuje možnosti využití evropských operačních programů tak, aby se mohly čerpané peníze použít na řešení škod v postižených oblastech. Materiál pro vládu proto obsahuje analýzu těchto možností a řešení.

    (Zdroj: Tisková zpráva MMR)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    24.08.2026
    17:20Dluhy, akcie a umělá inteligence
    16:56Vláda: Peníze z EU by v ČR po roce 2028 měly směřovat na dopravu či energetiku
    16:33FT: Místo nejvyspělejšího modelu Anthropiku firmy preferují levnější nástroje
    15:55PODCAST Týdenní výhled: USA bojují s růstem dluhopisových výnosů, Nvidia zveřejní výsledky  
    15:53Tuzemští spotřebitelé ztrácejí optimismus
    13:16CSG dodá mostní automobily za více než miliardu korun do Evropy nebo Asie
    12:17Týden začíná pro akcie smíšeně, zatímco ropa i výnosy klesly  
    10:33Trump v červnu uskutečnil přes tisíc obchodů s akciemi. Mezi nákupy byly Palantir, Berkshire Hathaway, Visa či Mastercard
    9:28Alibaba v Hongkongu prodala akcie v rekordní sekundární emisi
    8:50Rozbřesk: Prognóze ministerstva financí by slušel i alternativní scénář
    8:29Nvidia zdražuje, ropa zlevňuje. Dluhopisy Republiky znovu v nabídce  
    6:07Umělá inteligence a boom bez pracovních míst?
    23.08.2026
    8:19Víkendář: Muž, který z Číny udělal skutečně kapitalistickou zemi
    22.08.2026
    8:15Víkendář: USA po Trumpovi
    21.08.2026
    22:01Závěr týdne v zeleném, dařilo se materiálům  
    18:10Rostoucí výnosy dluhopisů – obavy z dluhů a inflace, nebo radost z umělé inteligence?
    16:52Apple po soudním rozhodnutí loni v Irsku zaplatil na daních 17 miliard USD
    16:42Pokud výnosy neklesnou pod 5 %, mohou přijít problémy pro AI i akcie, varuje BofA
    15:00Bessent zkouší stlačit výnosy. Investory však nepřesvědčil ani na 24 hodin
    14:07Po SpaceX přichází Anthropic. Trh může čekat další poražení historického IPO

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data