Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Je tu nový GM... denní přehled Trhy, data, výsledky

    Je tu nový GM... denní přehled Trhy, data, výsledky

    10.07.2009 17:46
    Autor: Research, Patria Finance

    Evropa:
    Pro příznivých zprávách z německého průmyslu přichází dobré zprávy z Francie. Zde se průmyslová výroba v květnu poprvé po devíti měsících zvýšila, a to o 2,6 % (odhad: -0,2 %). Meziroční pokles se zmírnil na -13,4 % z dubnových -19 %. V Itálii průmysl v květnu stagnoval (odhad: -1,1 %) v meziměsíčním srovnání, resp. klesl o 22,6 % meziročně.

    Ztrátový německý výrobce polovodičů Infineon Technologies oznámil výrazné navýšení kapitálu o 725 mil. EUR s cílem snížit dluh. Počet emitovaných akcií se zvýší o 45 %, upisovací cena 2,15 EUR znamená diskont 18 % vůči včerejší závěrečné ceně. Akcie rostly o 7 %.

    USA:
    Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity se v červenci podle předběžných dat nečekaně snížil na 64,6 bodu z předchozích 70,8 bodu. Průměrný odhad trhu počítal víceméně se stagnací tohoto ukazatele. Mysl amerických domácností nadále tíží rostoucí nezaměstnanost, klesající ceny nemovitostí a dražší benzín.

    Schodek zahraničního obchodu se v květnu snížil na 26 mld. USD, což je nejnižší hodnota za posledních 10 let. Trh počítal se schodkem 30 mld. USD po dubnovém deficitu 28,8 mld. USD. Vývoz se v květnu zvýšil o 1,6 %, dovoz klesl o 0,6 %.

    Restrukturalizační proces GM je u konce. Na základech čtyř nejlepších značek z bývalého koncernu vznikl nový General Motors. Je štíhlejší, většinový vlastníkem je vláda USA a dluh je 11 mld. USD. Po začátku obchodování akcie strmě rostou.

    Ostatní:
    Ruská centrální banka snížila svou hlavní úrokovou sazbu o 50 bps na 11,0 %. Jde o čtvrté snížení sazeb za poslední tři měsíce a motivace je zřejmá: zmírnit recesi ruské ekonomiky. Rubl na krok centrální banky zareagoval oslabením o 2,5 % vůči dolaru.

    Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy . Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    27.07.2026
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  
    11:43Podnikatelská nálada v Německu se v červenci opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    11:04Invesco: Zlato zažilo nejhorší čtvrtletí za více než dekádu. To ale nemusí znamenat konec býčího příběhu
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m