Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ zahájil stavbu transformovny za 101 milionů korun u Mnichova Hradiště

ČEZ zahájil stavbu transformovny za 101 milionů korun u Mnichova Hradiště

21.7.2009 13:52
Autor: 

Stavbu nové transformovny 110/22 kV včetně rozvodny 110 kV zahájil ČEZ (891,5 CZK, 0,28%) na okraji Mnichova Hradiště. Posílení výkonu a související investice jsou v této oblasti vyvolány požadavky na odběr elektřiny, a to nejen z řad průmyslových subjektů. Rozvodna bude osazena i moderním transformátorem se sníženou hlučností z důvodu plánované výstavby obytného sídliště v těsné blízkosti.

„Tato investiční akce má za úkol posílit výkon v oblasti a zkvalitnit tak dodávku elektřiny naším zákazníkům. Jednání se zastupitelstvem města i majiteli pozemků proběhla velmi korektně - i díky tomu budeme schopni plánovanou transformovna uvést do provozu již v červenci příštího roku ", řekl Petr Procházka, technik přípravy staveb ČEZ Distribuce.

Výstavba transformovny Mnichovo Hradiště reaguje na rostoucí požadavky, vyvolané zejména požadavky na zvýšení odběru elektrické energie stávajících průmyslových areálů i budoucí rezidenční výstavbou. Dalším důvodem však je zvýšení kvality a především spolehlivosti dodávky elektřiny pro severní část okresu Mladá Boleslav.

Výstavbu transformovny 110/22 kV a rozvodny 110 kV typu H s transformací o výkonu 40 MVA, obstará smluvní partner, akciová společnost Fabricom CZ. V současné době probíhá předání staveniště, stavební práce budou započaty na základě harmonogramu obsaženém v realizační smlouvě.

Výstavba bude vyžadovat i přeložku vedení vysokého napětí 22 kV, jenž částečně protíná svou stávající trasou pozemek na stavbu transformovny. Průběh stavby ovlivní i počasí, bude třeba nejdříve vystavět provozní budovu a poté do ní nainstalovat technologickou část. Ve finální fázi budou před uvedením do provozu provedeny všechny nezbytné zkoušky a revize .

Společnost ČEZ Distribuce, a.s. plánuje v roce 2009 ve Středočeském kraji investovat celé 2 miliardy . Více než polovina těchto investic do posílení sítí je vyvolána požadavky zákazníků na odběr i dodávku elektrické energie.

(Zdroj: Tisková informace ČEZ)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data