Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Senát schválil podporu exportu

Senát schválil podporu exportu

23.7.2009 10:36
Autor: mediafax

PRAHA (MEDIAFAX) - Senátoři schválili novelu zákona o pojišťování a financování vývozu, která by měla zlepšit podmínky exportu. Novela vychází z Národního protikrizového plánu vlády a představuje jedno z opatření k řešení dopadů krizového vývoje ekonomiky.

Cílem novely je, aby legislativní úprava podpory exportu odpovídala současným trendům a praxi ve světě, zejména v zemích Evropské unie.

"Novela zákona umožní, aby státem podporované úvěrování vývozu poskytovaly i komerční banky prostřednictvím tzv. systému dorovnávání úrokových rozdílů, čímž dojde k podstatnému zvýšení celkové obslužnosti financování českého vývozu. Systém je koncipován tak, že na toto dorovnávání nevzniká právní nárok," vysvětluje navrhovatel novely, ministerstvo průmyslu a obchodu.

Další významnou změnou je změna přístupu z podpory vývozu zboží "národního původu" na podporu vývozu "v národním zájmu". Podpora vývozu se tak rozšíří z podpory pouze přímého vývozu i na podporu dlouhodobého pronikání českých subjektů na zahraniční trhy a vytváření potenciálu pro další české vývozy. Rozšíří se tak možnosti financování a pojištění exportních a investičních úvěrů zahraničním společnostem ovládaným českými společnostmi. Bude možno poskytovat předexportní úvěry na financování vývozu výsledků vědy a výzkumu.


Váš názor
  • Stát - největší nepřítel národa
    23.7.2009 11:08

    Nejdříve závidět, potom překážet, brzdit, házet klacky pod nohy,bránit v rozvoji exportu a podnikání nesmyslnými byrokratickými zákony a nařízeními, a nakonec export zničit měnovou politikou vlády a ČNB nesmyslným kurzem koruny a úmyslným oddalováním přijetí EURA. ZNIČIT TAK ČESKÝ EXPORTa potom dělat prázdná nicotná gesta jako tohle. Každý exportér Vám vládo kašle na tyto gesta.Kašle na ně, protože v zemi, kde neexistuje žádná ekonomicko - politická koncepce, kde zítra neplatí to co dnes, kde vám zítra nějaký psychopatický politik otočí celý svět vzhůru nohama, v zemi, kde nejsou žádné podmínky pro svobodné podnikání nikdo už nové exportní firmy zakládat nebude. Každý schopný člověk, který bude mít možnost vlastními schopnostmi vydělat peníze a něco prodat v zahraničí už dělat firmu v této zemi nebude. Protože k tomu nemá jediný důvod. Takže senát schválil podporu exportu a Paroubek vykřikuje jak všechny schopné lidy legálně okrade zvýšením daní a jeho voliči - parazitický póvl žijící převážně ze sociálních dávek mu hlasitě tleská. Kdo tedy bude mít chuť v takové zemi podnikat ?
    oradapoisson
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů