Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk American Express kvůli krizi klesl o 48 procent

Zisk American Express kvůli krizi klesl o 48 procent

24.07.2009 8:25
Autor: ČTK

New York (ČTK) - Americké finanční společnosti American Express (29,45 USD, 2,40%) Co. klesl ve druhém čtvrtletí letošního roku zisk o 48 procent na 337 milionů USD (6,1 miliardy Kč). Firmu poškodila hlavně finanční a ekonomická krize, která snížila využívání kreditních karet a vedla k nárůstu nesplácených úvěrů. V prohlášení zveřejněném v noci na dnešek však American Express současně uvedl, že začíná pociťovat první náznaky zlepšení situace na trhu s kartami.

Příjmy se snížily o 18 procent na 6,09 miliardy USD. Příjmy z úroků se propadly o 31 procent na 1,29 miliard USD, ostatní příjmy klesly o 18 procent na 5,35 miliardy USD. Společnost dala stranou na případné ztráty z nesplácení úvěrů 1,6 miliardy USD.

Zisk na akcii se propadl na devět centů z loňských srovnatelných 56 centů. Údaje však zahrnují i náklady 18 centů na akcii na odkup prioritních akcií od vlády. Bez těchto nákladů zisk činil 27 centů na akcii a o jeden cent tak překonal odhady analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters.

V segmentu karetních služeb v USA firma vykázala ztrátu 200 milionů USD ve srovnání se ziskem 21 milionů před rokem. Příjmy divize se snížily o 22 procent, protože držitelé karet méně utrácejí.

Generální ředitel Kenneth Chenault dodal, že navzdory vysokým ztrátám z úvěrů a poklesu výdajů majitelů karet se firmě daří udržet v zisku a posilovat kapitál. Upozornil také, že pokles výdajů majitelů karet se v červnu zmírnil. Nižší, než firma čekala, byl také počet klientů z pozdním splácením závazků, počet bankrotů i výše odpisů špatných úvěrů. Zatím však podle něj nelze ještě mluvit o oživení, napsala agentura AP.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.09.2025
22:02Wall Street v zeleném, investory táhne Tesla a očekávání Fedu  
17:35PODCAST Týdenní výhled: Fed znovu začne snižovat sazby a problémový Orsted upisuje nový kapitál  
17:21Americké obchodované firmy generují mimořádnou návratnost kapitálu. Jak to (ne)souvisí s jejich valuačními prémiemi?
16:54ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Private placement emise dluhopisů
15:34Akciová rally může po snížení sazeb Fedu ochabnout, varují stratégové Wall Street
15:06Washington a Peking se dohodly na pokračování TikToku v USA
14:34Kolem BYD se utvořil negativní sentiment. Akciím ublížila cenová válka, čeká se na nové modely
13:29Musk koupil akcie Tesly za miliardu dolarů
12:43Studie: Globální příjmy světových fintechových firem vzrostly loni o 21 procent
11:33Evropa začíná týden většinou růstově, francouzské dluhopisy setřásají horší rating  
11:31Čína zvyšuje tlak při jednáních s Washingtonem, obvinila Nvidii z porušení antimonopolních pravidel
10:33Jsme v bublině, souzní s Altmanem šéf představenstva OpenAI. Obavy z toho ale nemá
10:06Philip Morris zdvojnásobí investici do kutnohorského závodu na více než 2 mld Kč
8:57USA a Čína jednají v Madridu, evropské trio plánuje satelitní alianci a futures jsou v zeleném  
8:56Rozbřesk: Francouzské vládní dluhopisy nesou vyšší výnos než korporátní dluhopisy velkých francouzských podniků
6:04Morgan Stanley doporučuje: Sázejte na firmy s hotovostním polštářem, které přežijí zpomalení ekonomiky
14.09.2025
14:56Marks: Čas na defenzivnější investice, trhy nejsou černobílé
8:37Víkendář: Jakými způsoby může umělá inteligence podpořit růst technologických firem
13.09.2025
14:50Marks o americké výjimečnosti a velkém optimismu na akciových trzích
9:11Víkendář: Jsou valuace velkých technologických společností iracionální?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index