Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
CIT Group: Lepší nabídka věřitelům ve snaze odvrátit bankrot

CIT Group: Lepší nabídka věřitelům ve snaze odvrátit bankrot

24.07.2009 17:41
Autor: ČTK

New York (ČTK) - Americká banka CIT Group zlepšila podmínky restrukturalizace dluhů. Věřitelům za cenné papíry nabídne až 825 dolarů za každých 1000 dolarů nominální hodnoty a doufá, že plán se setká s širokou podporou. Pokud ne, bude zřejmě banka nucena vyhlásit bankrot.

CIT Group poskytuje půjčky malým a středním podnikům a je další velkou obětí současné krize. Nabídka 825 dolarů za cenné papíry s nominální hodnotou 1000 dolarů platí pouze do konce července, od srpna se podmínky trochu zhorší. Pak už bude banka ochotna zaplatit jen 775 dolarů na každých 1000 dolarů nominální hodnoty.

CIT Group vznikla před 101 lety a v současné době úvěruje asi milion amerických podniků. Akcie banky na poslední vývoj reagují značnými výkyvy, dnes po zahájení obchodování ale přidaly více než 26 procent na téměř 94 centů. Je to ale pouze zlomek toho, kde jejich cena kdysi bývala.

Banka v pondělí nabídla, že v první fázi restrukturalizace dluhů odkoupí dluhopisy v objemu jedné miliardy dolarů, které jsou splatné v srpnu. Žádala sice o pomoc americkou vládu, ta jí ale peníze na záchranu poskytnout odmítla.
Management uvedl, že odhadovaný objem financování na rok, který končí 30. června, zahrnuje nezajištěný dluh v objemu sedmi miliard dolarů. Podle nezávislé konzultační společnosti CreditSights má banka CIT Group dlouhodobé závazky za zhruba 40 miliard dolarů.

Více o problémech banky zde:
http://www.patria.cz/Zpravodajstvi/1455388/cit-group-stavajici-likvidita-nestaci-na-pokryti-srpnovych-zavazku-zadost-o-ochranu-pred-bankrotem-mozna.html

a zde:

http://www.patria.cz/Zpravodajstvi/1454597/cit-americkou-banku-ma-zachranit-pujcka-od-drzitelu-dluhopisu.html

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.12.2025
9:36Vítězství pro Nvidii: Trump jí povolil vývoz do Číny, analytici ale varují před ztrátou výhody
9:04Německý export v říjnu držel tempo, dovoz se propadl o více než procento
8:50J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
8:40Nepřátelská nabídka Paramountu, restrukturalizace PepsiCo a spojení Ford-Renault  
6:44Investiční výhled Patria Finance: Pět klíčových témat pro rok 2026  
08.12.2025
17:43Jedno americké dluhové finance fiction
15:59PODCAST Týdenní výhled: Fed míří ke snížení sazeb, ECB u nich dosáhla dna a Netflix pod tlakem  
15:29Paramount neskládá zbraně. Učinil nepřátelskou nabídku na koupi Warner Bros. za 30 dolarů za akcii
13:11Magnum Ice Cream se odštěpila od Unileveru a debutuje na amsterdamské burze
12:23Schnabelová: Další krok ECB bude zvýšení sazeb, ale ne brzy
11:54Začátek týdne je pomalý a změnu směru trhům nepřináší  
11:18Odešel Hans-Jörg Rudloff. Osobnost investičního světa stála i u začátků Patria Finance
11:13Čína přehodnocuje ekonomické priority. Domácí poptávka hlavním motorem růstu
10:56Dominik Rusinko: Míra nezaměstnanosti v listopadu stagnovala
10:47Mír na Ukrajině? Pro byznys Rheinmetallu žádný dopad
10:33Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
10:18Jan Bureš: Průmysl v říjnu lehce za očekáváním. Konec roku bude slabší
9:56Turecký Pegasus Airlines kupuje ČSA a Smartwings za 154 milionů eur
9:51Dohoda mezi Netflixem a Warner Bros. zdaleka není hotovou věcí. Do schvalování se osobně zapojí i Trump
9:50Říjnový přebytek zahraničního obchodu ČR nejvyšší za poslední měsíce

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
AutoZone Inc (11/25 Q1, Bef-mkt)
GameStop Corp (10/25 Q3, Aft-mkt)
thyssenkrupp AG (09/25 Q4, Bef-mkt)
16:00USA - Nově otevřená prac. místa