Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Visa zvýšila zisk o 73 % a překonala konsensuální odhady

Visa zvýšila zisk o 73 % a překonala konsensuální odhady

30.07.2009 11:30
Autor: ČTK

New York (ČTK) - Americká společnost Visa (66,78 USD, 0,72%) hospodařila ve druhém čtvrtletí s čistým ziskem 729 milionů dolarů (asi 13,2 miliardy Kč), což je meziroční nárůst o 73 procent. Největší světový vydavatel kreditních karet zároveň o dvě procenta na 1,6 miliardy dolarů zvýšil čisté provozní výnosy, zatímco náklady snížil o devět procent.

Visa, stejně jako další karetní společnosti, je vůči současné krizi částečně imunní. Zatímco finanční domy a úvěrové společnosti půjčují peníze a doplácejí na to, když lidé neplatí, Visa převážně jen zpracovává platební transakce. Visa nicméně cítí dopady krize v tom, že lidé méně využívají kreditních karet a méně utrácejí, takže se snižuje finanční objem transakcí.

Pokud by se nebraly v úvahu dopady prodeje podílu ve společnosti VisaNet do Brasil, pak by Visa ve čtvrtletí vydělala 507 milionů dolarů, což je 67 centů na akcii. To je nad odhady analytiků, kteří v anketě agentury Reuters v průměru očekávali zisk 64 centů na akcii.

Vedle snížení nákladů je za lepšími výsledky i to, že klienti více používali debetní karty. Visa snížila náklady o 804 milionů dolarů, především v oblasti reklamy a marketingu. Tam pokles výdajů dosáhl 15 procent. Náklady na pracovní sílu klesly o 12 procent.

Management předpovídá, že ve čtvrtém čtvrtletí se díky nárůstu počtu transakcí budou výnosy zvyšovat rychleji, než firma dosud předpokládala.

"Výnosy byly v podstatě v souladu s tím, co všichni očekávali. Odhady ale překonali díky tomu, že víc snížili výdaje. Největší vliv mělo to, že výdaje na reklamu byly nižší, než se předpokládalo," poznamenal analytik finanční společnosti Morgan, Keegan & Co Robert Dodd.

Celkový počet transakcí se zvýšil o osm procent na 10,3 miliardy, objem plateb se ale ve čtvrtletí do konce března o pět procent snížil. Tyto údaje Visa registruje jako výnosy v dalším čtvrtletí.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.01.2026
16:17Goldman Sachs: Investice do AI se ve vztahu k růstu ekonomiky hodně přeceňují
9:34Víkendář: Směrem k digitálnímu euru
09.01.2026
22:00Smíšená data z trhu práce nezabránila S&P 500 v růstu na nová maxima  
18:09Rozhoduje hotovost
16:36Traders Talk: Netflix u ročních minim, ČEZ zůstává stálicí a IPO Czechoslovak Group
15:35Trh práce v prosinci zůstal v zajetých kolejích, Fed může snižovat, a to finančním trhům stačí
14:53KKCG Real Estate Financing a.s. - Oznámení o manažerských transakcích
14:35Akcie Rolls-Royce stanovují nová maxima každý den roku 2026. Co stojí za jejich růstem?
13:02Perly týdne: Směrem k silnějšímu růstu bez nižších sazeb?
11:40Den D pro Trumpova cla? Nejvyšší soud dnes možná rozhodne
10:58Míra nezaměstnanosti v prosinci podle očekávání vzrostla na 4,8 %
10:38Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:37Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:36Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2025
10:10CSG by mohla oznámit IPO už příští týden. Strnad cílí na valuaci 30 miliard eur
10:03Rio Tinto opět jedná o převzetí Glencore. Vznikl by největší těžař světa
9:08Zahraniční obchod Německa slábne. Automobilky zrychlují, energetika brzdí
8:58Rozbřesk: Obchodní schodek USA se zázračně snižuje, což zvyšuje odhady HDP
8:47IPO CSG v Amsterdamu může přijít už příští týden, akciemi i dluhopisy může zahýbat rozhodnutí Nejvyššího soudu USA o clech  
6:07Nejvýnosnější sázka trhu pokračuje, ale varování přibývá  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data