Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Děravý rozpočet... denní přehled Trhy, data, výsledky

    Děravý rozpočet... denní přehled Trhy, data, výsledky

    03.08.2009 17:54
    Autor: Research, Patria Finance

    ČR:
    Schodek státního rozpočtu se v červenci prohloubil na 76,2 mld. z 68,3 mld. na konci června. Loni touto dobou dosahoval rozpočet přebytku 9,3 mld. . Zatímco příjmy se meziročně snížily o 6,5 %, výdaje stouply o 7,2 %.

    Index PMI pro český průmysl v červenci stoupl na 43,4 bodu z červnových 41,9 bodu, přičemž dalšího zlepšení dosáhl subidex nových zakázek ukazující na možnost dalšího zlepšení situace v průmyslu.

    Evropa:
    Maloobchodní tržby v Německu v červnu nečekaně klesly o 1,8 %, ačkoli se čekalo zvýšení o 0,5 %. Meziroční pokles se zmírnil z květnových -3,7 % na -1,6 %, nicméně čekalo se zvýšení o 0,9 %.

    Finální data indexu PMI pro průmysl v eurozóně v červenci byla mírně zvýšena na 46,3 bodu z dříve zveřejněných 46 bodů.

    Britská banka Barclays zvýšila ve druhém čtvrtletí meziročně čistý zisk o 10 % na 1,89 mld. GBP. Výsledky byly horší než očekávání analytiků na úrovni 2,2 mld. GBP. Důvodem je zvýšení opravných položek o 86 % na 4,56 mld. liber, zatímco zisk divize investičního bankovnictví se téměř zdvojnásobil na 1,05 mld. liber. Akcie Barclays reagovaly v průběhu dne posílením až na 10měsíční maximum.

    Největší evropská banka HSBC dosáhla v 1H 2009 čistého zisku 3,35 mld. USD oproti 7,72 mld. USD v 1H08. Výsledky přesto předčily očekávanou ztrátu 600 mil. USD. HSBC zdvojnásobila zisk před zdaněním z operací s cennými papíry, přičemž rezervy na špatné úvěry vzrostly "jen" o 13,9 mld. USD oproti očekávaným 15,3 mld. USD. Akcie reagovaly výrazným posílením, v průběhu dne dokonce o více než 7 %.

    Největší německý maloobchodní řetězec Metro dosáhl ve druhém čtvrtletí zisku 48 mil. eur, který zaostal za očekáváním analytiků na úrovni 88,4 mil. eur. EPS na úrovni 15 centů je přesto zlepšením oproti loňské ztrátě 1,39 eur na akcii. Hlavním důvodem jsou nižší spotřebitelské výdaje ovlivněné rostoucí nezaměstnaností.

    USA:
    Další dávku optimismu trhu dodal index ISM v průmyslu za červenec, který se zvýšil z 44,8 na 48,9 bodu, zatímco průměrný odhad trhu počítal s hodnotou 46,5 bodu. Jde o nejvyšší hodnotu za posledních 11 měsíců. Je aby nedošlo k předávkování optimismem.

    Výkonný ředitel Googlu Eric Schmidt dnes rezignoval na post člena představenstva společnosti Apple. Tuto pozici zastával od srpna 2006. 

    Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    13.08.2026
    15:12Čína rozbila v dodávkách NAND pamětí korejsko-americký triumvirát
    13:30Investoři čekali výprodej, přišla rally. Akcie SpaceX po skončení lock-upu překvapily  
    11:40Cisco překonalo očekávání, investory ale zklamal opatrný výhled na AI tržby
    11:07Maersk znovu navyšuje výhled. Těží z vyšších sazeb za přepravu i problémům v dodavatelských řetězcích
    10:15Čínská cenzura proniká do odpovědí amerických modelů umělé inteligence
    10:12Lenovo překvapilo rekordními tržbami. Akcie vystoupaly na historická maxima
    9:42Rozbřesk: Sázky na zářijové zvýšení sazeb Fedu poklesly pod 40 %
    8:54Fed získal prostor k vyčkávání, geopolitická rizika však přetrvávají  
    5:57Analytický radar: AI příběh je po výsledkové sezoně ještě silnější. Favoritem zůstává Nvidia
    12.08.2026
    22:01S&P 500 po klidných inflačních datech posílil  
    17:11Jak to dnes vypadá s americkou výjimečností?
    16:00Braňo Soták: AI implikace z oznámených výsledků CoreWeave  
    14:50Akcie Nebiusu letí nahoru o 16 procent. Firma překonala odhady, poptávka po AI infrastruktuře dál zrychluje
    14:08Co dělají Spojené státy lépe než kdokoliv jiný
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru
    9:16Rozbřesk: Koruna zpět v prázdninové letargii, ropa i výnosy před americkou inflací rostou

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
    11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
    14:30USA - PPI, y/y