Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Adidas po 93% propadu zisku ve 2Q: Dosáhli jsme dna

Adidas po 93% propadu zisku ve 2Q: Dosáhli jsme dna

05.08.2009 12:23

Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas (32,68 EUR, 7,71%) oznámil za druhé čtvrtletí letošního roku zisk 9 milionů eur, tedy asi 6 centů na jednu akcii. Čistý hospodářský výsledek Adidasu znamenal pro trh dobrou zprávu i přes to, že na meziroční bázi jde o 93% propad ze 116 milionů eur. Konsensuální odhad trhu sestavený agenturou Bloomberg totiž očekával výsledek na úrovni 7 milionů eur.

Tržby společnosti klesly o 2,5 procenta na 2,457 miliardy eur, zatímco trh čekal pokles na 2,42 miliardy eur. Firma nyní pracuje na opatřeních ke snížení nákladů, které zahrnují zrušení tisícovky z jejích téměř 39.000 pracovních míst. Provozní zisk společnosti Adidas se ve druhém čtvrtletí propadl o 66 % na 72 milionů eur z 208 milionů eur dosažených za stejné období o rok dříve.

Druhý největší výrobce sportovního zboží na světě po americkém konkurentovi Nike (57,54 USD, 1,62%) navíc přispěl k pozitivnímu vnímání výsledků i doprovodným komentářem. "Věřím, že jsme letos z hlediska našeho finančního výkonu dosáhli dna," uvedl generální ředitel společnosti Herbert Hainer. "Ačkoli jsou před námi stále potíže, věřím, že naše výsledky se ve zbytku roku výrazně zlepší," dodal.

Investoři pozitivní výhled do budoucna přijali a akce společnosti si tak v rámci obchodování ve Frankfurtu připisují téměř 8% zisky, když v úvodu seance rostly ještě jen o necelých 5 %.

(Zdroj: FT, AP, Bloomberg, ČTK)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.09.2025
10:11Japonský vývoz v srpnu opět klesl, export do USA zůstává pod tlakem kvůli clům
9:25GEVORKYAN hlásí za první letošní pololetí dvouciferný růst a ambiciózní výhled do roku 2030
9:02Rozbřesk: Odliv z amerických aktiv po nástupu Trumpa zatím nebyl výrazný
8:47GEVORKYAN expanduje, Dukovany mohou mít problém najít odborníky a EU zaostává  
6:06Cohen: Americké hospodářství stále světovou jedničkou, USA si ale mohou některé věci pokazit
16.09.2025
17:14Ředění v eurozóně a francouzské dluhy
15:28Čipová omezení Čínu nebrzdí. UBS sází na dva lídry v monetizaci AI
14:09ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:54EU neschopností rázně jednat ohrožuje vlastní suverenitu, varuje Draghi
13:44Zlato se před rozhodnutím Fedu znovu dostalo na nový rekord
12:04Fidelity: Americké small caps jsou nejlevnější za 35 let. Cyklus se může obrátit v jejich prospěch
11:46ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v září nečekaně vzrostla
11:28Jan Bureš: V průmyslu ceny dál padají, v zemědělství rostou
11:11Zatímco Amerika jede, evropským akciím se dnes opět nedaří  
10:39Ceny v průmyslu v srpnu meziročně opět klesly
10:32Trumpův návrh na pololetní výsledky rozděluje Wall Street. U SEC má podporu
9:00Rozbřesk: Nemovitosti dále skokově zdražují. S čím vyrukuje příští vláda?
9:00UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: XS2188802404_Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů – ke dni 15. 9. 2025
8:39Cooková může hlasovat o sazbách, Trump žaluje NYT. Evropské futures jsou mírně v plusu  
15.09.2025
22:02Wall Street v zeleném, investory táhne Tesla a očekávání Fedu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba