Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Allianz: Čtvrtletní zisk vyšší o pětinu

Allianz: Čtvrtletní zisk vyšší o pětinu

07.08.2009 12:44
Autor: ČTK

Frankfurt (ČTK) - Německé pojišťovně Allianz (73 EUR, -2,41%) stoupl ve druhém čtvrtletí letošního roku čistý zisk o 21 procent na 1,4 miliardy eur (asi 49,3 miliardy Kč). Tržby se mírně zvýšily na 22,2 miliardy eur z loňských 21,5 miliardy eur. Uvedla to společnost v dnešním prohlášení.

Provozní zisk činil 1,8 miliardy eur. Meziročně se snížil z loňských 2,7 miliardy eur, proti předchozímu čtvrtletí však vyskočil o 26 procent. To by mohlo znamenat, že pojišťovna má již to nejhorší za sebou. "Celkově jsme dosáhli velmi dobrých výsledků," uvedl ve zprávě generální ředitel Allianz Michael Deikmann.

Pojišťovna upřesnila, že provozní zisk v divizi životního a zdravotního pojištění stoupl o téměř 41 procent a příjmy o deset procent. V segmentu finančních služeb však zisk firmy klesl o 49 procent a příjmy se téměř nezměnily. Provozní zisk divize pojištění majetku a škod klesl o 47 procent a příjmy, měřené hrubým předepsaným pojistným, se snížily o tři procenta. Výsledky divize negativně ovlivnilo zemětřesení v Itálii a špatné počasí ve Francii.

Allianz, která je největší pojišťovnou v Evropě, také těžila z oživení finančních trhů ve druhém čtvrtletí. Odpisy investic prudce klesly na 144 milionů eur z loňských 506 milionů eur.

Allianz působí od roku 1993 v České republice, kde je třetí největší pojišťovnou na trhu. Česká Allianz pojišťovna loni zvýšila čistý zisk o 14 procent na 940 milionů korun.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.12.2025
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů
15:41J&T ARCH INVESTMENTS - Konference pro investory
14:47Traders Talk: Fed je více holubičí, Oracle překazil rally a investoři hledají stabilitu
13:28Životní úroveň v ČR loni vzrostla na 91 pct průměru EU, je na úrovni Slovinska
12:34Partners HoldCo, a.s.: OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ SLOŽENÍ VÝBORU PRO AUDIT
12:09Akcie Novo Nordisku se obchodují, jako by léky na hubnutí nikdy neexistovaly
11:38Kellnerová s dcerami oznámily přesun sídla PPF Group z Nizozemska do ČR
11:31IEA: Poptávka po ropě bude příští rok proti odhadům vyšší
11:17Oracle dokázal zastínit i pozitivní zprávy z Fedu  
10:47Komentář analytika: AI expanze za každou cenu? Oracle navyšuje kapitálové výdaje a trhu se to nelíbí  
10:36Kubíček z ČNB: Sazby se spíše zvýší, sázka na zvýšení v příštím roce je ale předčasná
10:03Akcie Oracle se po výsledcích propadly až o 12 procent. Agresivní sázka na AI budí obavy
9:19Komerční banka, a.s.: Změna majetkové účasti KB v jiné společnosti
8:50Rally po snížení sazeb Fedem končí, Oracle zklamal trhy  
8:50Rozbřesk: Fed už zase nakupuje dluhy a eurodolar je na 1,17
6:06Investiční výhled 2026: Dluhy dlouho nejsou problém... Až najednou ano  
10.12.2025
22:10Holubičí Fed naskočil na býčí vlnu technologické revoluce
22:02Zámořské indexy posílily po snížení sazeb  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Broadcom Inc (10/25 Q4, Aft-mkt)
Imperial Petroleum Inc (09/25 Q3, Bef-mkt)
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD
22:15Costco Wholesale Corp (11/25 Q1)