Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Daň za odklad voleb: 100 milionů Kč

Daň za odklad voleb: 100 milionů Kč

4.9.2009 8:14
Autor: mediafax

PRAHA (MEDIAFAX) - Odklad voleb by Českou republiku stál nejméně 100 milionů korun navíc. Vyplývá to z informací ministerstva vnitra, zahraničí a Českého statistického úřadu. Informace přináší páteční vydání Lidových novin (LN).

Největší sumu ze státní kasy zatím dostal ČSÚ. Ministerstvo financí mu přidělilo 111 milionů korun. Zhruba třetina této částky byla vynaložena na investice, které jsou dlouhodobé a nebudou případným posunutím voleb znehodnoceny. Zbylých 76 milionů je určeno na mzdy, odměny a běžné výdaje.

" Mezi ty běžné výdaje patří třeba služby, pronájmy. Museli jsme zajistit pronájem asi 3500 počítačů. Máme přes 500 přebíracích míst, kam 15 tisíc okrskových volebních komisí předává svoje výsledky. Dále musíme najmout sítě na přenos dat. To vše se musí dělat v předstihu a na všem samozřejmě už teď nějací lidé pracují.Za tohle vše jsme buď už vynaložili, nebo je smluvně 60 milionů korun, " uvedl místopředseda ČSÚ Stanislav Drápal.

Protože jsou tyto smlouvy uzavřeny s ohledem na původně plánovaný termín voleb, hrozí podle Drápala, že by téměř celá částka v případě odložení voleb mohla propadnout. Zachránit by se tedy mohla jen ta část financí, která byla určena na odměny a mzdy lidí, kteří budou na volbách teprve pracovat. Podle Drápala je to přibližně 16 milionů korun.

Dalších zhruba 27 milionů korun již utratilo za tisk a distribuci volebních materiálů ministerstvo vnitra. Některé z těchto materiálů by podle Vladimíra Řepka z ministerstva vnitra šlo použít i o měsíc později, ovšem přesný počet zatím ministerstvo nedokáže odhadnout.

Nejnižší částku zatím utratilo ministerstvo zahraničí, které má za úkol postarat se o české voliče žijící mimo území našeho státu. Jak uvedl Jiří Beneš z ministerstva zahraničí, k 2.9. 2009 vynaložilo ministerstvo v souvislosti s přípravami na volby zhruba 593 tisíc korun.


Váš názor
 • a to není určitě konečná suma
  4.9.2009 10:01

  ...a co ty žaloby malých stran? A na začátku bylo slovo - svržení. Pak zkrácení voleního období, následně předčasné volby. Tak nějak to zkratkově proběhlo hlavou šéfovi ČSSD, bez domýšlení dalších následků. Holt sexy myšlenka. A svržení vlády při přesednictví v EU mu asi spousta spoluobčanů zůčtuje při volbách! M. Topolánek se pak nechal unést a byl taky pro předčasné volby, ústava - neústava. Je třeba si uvědomit, kdo tu blbou lavinu spustil! Nicméně můj hlas nedám žádné z velkých stran. Ty malé budou v parlamentu zpočátku "vyplašené", ale pečlivé a hlavně nebudou tolik lobbovat a intrikařit.
  jede
 •  
  4.9.2009 9:38

  Takže né ústava, ale 100mega je důležitých. V každém případě davy mají svůj krajíc žvástu a nemusí se psát o krizi, korupci, volebních žvástech. aj.
  Homo
  •  
   4.9.2009 9:44

   + asi tak 5000 oranžových růží :-)))). Ne nejdůležitější je, aby se už Jyrka konečně dostal ke korýtku - nějak nám se Škromachem hubnou :-))))
   tk69
 •  
  4.9.2009 9:14

  Daň za odklad voleb? Konečně máme vládu odborníků,relativně bez vazeb na podsvětí. 100 mega by se bohatě vyplatilo,páč co po volbách z veřejných financí politici a diletanti promrhají, nechají potunelovat,rozkrást,porozdávají známým,tak to budou desítky miliard.Už to mají podomlouvané, nachystané a teď jim do toho vjede ústavní soud,jaký to prů.er.Veřejný zájem..cha,cha,cha..
  mintaka
  •  
   4.9.2009 10:59

   presne jak bylo vyse zmineno, soc.dem/ods vedeni pryc at jim spadne jejich politickych podil na politickem trhu na ukor malych a hlavne novych stran ptz nemaj vizi nic jen poradce a levne PR agentruty na mktg. Chce to lidi s vizi ne nenazrance a zavislaky na moci kteri nevi kdy se zdekovat!!!
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC