Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
T-Mobile UK a Orange plánují fúzi - Přijde O2 o prvenství na britském trhu?

T-Mobile UK a Orange plánují fúzi - Přijde O2 o prvenství na britském trhu?

08.09.2009 13:07
Autor: ČTK

Londýn (ČTK) - Britská společnost T-Mobile UK se hodlá spojit s domácím konkurentem Orange. Vznikl by tak největší mobilní operátor v Británii. Informoval o tom dnes internetový server BBC. Sloučená skupina by měla 28,4 milionu zákazníků. Kontrolovala by zhruba 37 procent britského trhu, takže by předstihla současnou jedničku, firmu O2.

Společnosti T-Mobile UK a Orange podle BBC uvedly, že dohoda o fúzi by měla být podepsána do listopadu. Dodaly, že spojení "přinese výrazné výhody britským zákazníkům", a přislíbily zlepšení kvality sítě i zákaznických služeb.

T-Mobile UK je součástí německé telekomunikační společnosti Deutsche Telekom, která působí pod značkou T-Mobile rovněž v České republice. T-Mobile UK zaměstnává v Británii 6500 lidí. Konkurent Orange, který je součástí francouzského operátora France Télécom, má v Británii dokonce 12.500 pracovníků.

T-Mobile UK je nyní v Británii čtvrtým největším mobilním operátorem s 15procentním podílem na trhu. Jedničkou je s podílem 27 procent firma O2, která je součástí španělské Telefóniky. Za ní následují Vodafone (25 procent) a Orange (22 procent).

List The Sunday Times o víkendu informoval, že firmy Vodafone i Telefónica předložily nabídky na převzetí T-Mobile UK za zhruba 3,5 miliardy liber (přes 100 miliard Kč).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.12.2025
22:02Optimismus se vrací na americké trhy: Nasdaq posiluje, riziková aktiva ožívají  
17:27Ztrácí se výhoda vysokoškolského vzdělání?
16:13Skupina deseti evropských bank založila konsorcium pro stablecoin vázaný na euro
16:03Sociální politika po americku: Miliardář Dell dá dětem do deseti let 250 dolarů na investice
14:22Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
14:19Britská centrální banka varuje před propadem trhů kvůli vývoji kolem AI
13:04Italská módní skupina Prada koupila od Američanů menšího rivala Versace
12:46OECD nechala výhled růstu globální ekonomiky beze změny, výhled Česka pro letošek zlepšila
12:08Altman bije na poplach. OpenAI odkládá plány na reklamu a agentickou AI, aby zlepšila kvalitu ChatGPT
11:50Inflace v eurozóně v listopadu nečekaně stoupla na 2,2 procenta
10:40Evropské akcie spolu s kryptem otáčejí nahoru  
10:02Svítá Bayeru na lepší časy? Podpora generálního prokurátora v případu Roundupu posílá akcie nejvýše od ledna 2024
8:55Evropské akcie bez směru, ropa zdražuje a Nvidia investuje 2 mld. USD do Synopsys  
8:41Rozbřesk: Lepší rozpočtový schodek v listopadu, ale za cenu nižších investic
6:26AI budí v lidech obavy. Na akciích jít za nejhorším sentimentem?
01.12.2025
22:01Akciová rally zpomalila, kryptoměny pod tlakem  
17:21Cykly akciového fundamentu a jeho současné „tentokrát jinak“
16:49Americký průmysl ztrácí dech: zakázky mizí, firmy sahají k propouštění
16:09Schodek rozpočtu v listopadu vzrostl na 232,4 miliardy
16:05Nvidia rozšiřuje svá partnerství v ekosystému AI. Investovala dvě miliardy dolarů do Synopsys

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
American Eagle Outfitters Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Crowdstrike Holdings Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Gitlab Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Marvell Technology Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Okta Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)