Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Krugman: Recese končí, ale může přijít druhá; nezaměstnanost v USA ještě poroste

Krugman: Recese končí, ale může přijít druhá; nezaměstnanost v USA ještě poroste

17.09.2009 12:32
Autor: SITA

Lublaň (SITA, Reuters) - Nezaměstnanost v USA dosáhne vrcholu až v roce 2011 vzhledem k tomu, že zotavování z globální ekonomické krize bude pomalé a bolestivé, uvedl včera nositel Nobelovy ceny za ekonomii Paul Krugman. Dodal, že to vypadá tak, že se globální ekonomika stabilizuje na úrovni, která je "nepřijatelně chabá", přičemž nevyloučil možnost, že současná recese bude dvojitá.

"Nezaměstnanost v USA bude vrcholit začátkem roku 2011, určitě bude velmi vysoká a je možné, že se bude zvyšovat v průběhu celého roku," uvedl Krugman na setkání podnikatelů na Slovinsku. Dodal, že jeho prognóza je založená na údajích z předcházejících amerických krizí.

Podle údajů amerického ministerstva práce se nezaměstnanost v zemi v srpnu vyšplhala na úroveň 9,7 %, což je 26roční maximum. "Pravděpodobně zažijeme dvojitou recesi, je to reálná možnost pro celý svět," řekl Krugman a uvedl, že účinky stimulačních programů se začnou vytrácet začátkem příštího roku. Krugman, který je profesorem Princetonské univerzity, uvedl, že většina ekonomik potřebovala agresivnější stimulační programy v porovnaní s těmi, jejichž svědky jsme dosud byli. Podle jeho slov rozpočtové deficity zachránily svět před zopakováním Velké hospodářské krize z 30. let minulého století.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.11.2025
18:15Trhy se zatím chovají podobně, jako po roce 1997…
15:25DoubleLine Capital: Dluhopisy jsou hodně zranitelné, akcie tak maximálně na 40 % portfolia
14:58FT: Čínské firmy trénují modely AI v cizině, aby měly přístup k čipům od Nvidie
14:39UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
13:42Alibaba rozšiřuje nabídku produktů poháněných AI. Spustila prodej chytrých brýlí
13:22Doosan Škoda Power zmodernizuje další blok Elektrárny Opatovice
12:23Průzkum ČSOB: Optimismus firem a podnikatelů je na 3,5letém maximu
12:00Apple letos po 14 letech dodá více smartphonů než Samsung. Vedení si má udržet i v dalších letech
11:42UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů, ISIN XS2188802404
10:01Levné čínské automobilové součástky zaplavují německý trh
9:41Německý sportovní gigant na prodej. O Pumu je zájem v Číně, akcie rostou o 14 procent
8:48Rozbřesk: Německo razantně zlevní energie průmyslu. Oslabí konkurenceschopnost ČR?
8:41V USA dnes zavřeno, evropské futures bez výraznějších pohybů  
6:29Gundlach: Za čtyřicet let investování jsem se vcelku dvanáct let mýlil, na neveřejných trzích rostou tenze
26.11.2025
22:02Technologické akcie táhnou růst, sázky na snížení sazeb udržují optimismus  
17:25Čínský paradox
15:18Traders Talk: Nasdaq otáčí trend, Alphabet míří k 4 bilionům a Novo Nordisk na horské dráze
14:48Britská ministryně financí představila návrh rozpočtu, oznámila zvýšení daní
14:06Oslabující Nvidia je už z pohledu budoucích zisků levnější než index Magnificent Seven
12:22Nové riziko na trhu se stříbrem: zásoby v Číně se propadly nejníže za deset let

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data