Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Balíček po změnách prošel... denní přehled Trhy, data, výsledky

Balíček po změnách prošel... denní přehled Trhy, data, výsledky

25.09.2009 17:56
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Politické strany zastoupené v Poslanecké sněmovně, s výjimkou KSČM, se dohodly na podpoře balíčku opatření, který by měl snížit v příštím roce schodek státního rozpočtu z 230 na 163 mld. . Z balíčku vypadl návrh na zavedení dalšího daňového pásma pro lidi s platem nad 145.000 měsíčně i návrh na snížení rodinných příspěvků a peněz pro postižené.

Souhrnný indikátor důvěry (ČSÚ) v české ekonomice v září stoupl na -7,9 bodu a dosáhl své nejvyšší letošní hodnoty. Zmírnil se pesimismus firem i spotřebitelů.

Evropa:
Unilever (19,25 EUR, -0,21%) plánuje koupi kosmetické divize společnosti Sara Lee (7,6 EUR, 5,41%) za 1,28 mld. EUR v hotovosti. Transakce musí být schválena regulačními orgány a odbory. Akcie Sara Lee v reakci posílily o více než 5 %.

Royal Dutch Shell (19,6 EUR, -0,36%) je na nejlepší cestě k překonání produkce konkurenční British Petroleum po téměř sedmi letech propadů. Produkce v příštích letech vzroste díky investicím v objemu 40 mld. USD. Společnost předpokládá, že do konce roku 2012 zvedne produkci o třetinu, čímž se dostane na 4,25 mil. barelů denně oproti 4,1 mil. barelů, které očekává BP (551,1 GBp, 0,75%).

Australia & New Zealand Banking Group koupí podíl ING (11,35 EUR, 1,52%) ve společném podniku zabývajícím se životním pojištěním a správou majetku za 1,5 mld. USD. Australské banky, které prošly krizí ziskové, se nyní rozhlížejí po vhodných akvizicích v řadách svých méně úspěšných rivalů.

Bank of America (16,77 USD, -1,24%) zvyšuje cílovou cenu na akcie Vodafonu na 1,6 z 1,4 GBP.

Deutsche Bank (51,67 EUR, -0,32%) zvyšuje doporučení na L'Oreal z prodat na držet.

USA:
Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v srpnu nečekaně klesly o 2,4 % po předchozím růstu o 4,8 %, zatímco finanční trh počítal s jejich zvýšením o 0,4 %. Pokračuje také pokles zásob, od jejichž obnovení si řada ekonomů slibuje výrazný impuls pro růst ekonomiky ve 3Q. Počet prodaných nových domů se v srpnu zvýšil na 429 k z červencových 426 k, nicméně ani zde data nenaplnila očekávání (440 k). Jedinou potěšující ekonomickou zprávou byla revize indikátoru spotřebitelské důvěry (University of Michigan) v září ze 70,2 na 73,5 bodu.


Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…
16:26Růst americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,4 procenta
15:20Deutsche Bank: AI čeká těžký rok, prim budou hrát tři témata
13:49Invesco: Rekordní koncentrace, rekordní riziko. Nastal čas pro nevážené S&P 500?
12:46Zadlužení EU se ve třetím čtvrtletí zvýšilo, v Česku ale kleslo
12:39Český kapitál loni na světovém trhu posílil, transakcí přibyla čtvrtina
12:23Investoři se vracejí do akcií, ale zlato si nechávají  
12:16Goldman Sachs navyšuje pro zlato cílovou cenu ke konci roku na 5 400 dolarů
10:33Ubisoft ve vážných problémech: společnost ruší herní projekty a zavírá studia. Akcie padají až o 30 procent
9:10Rozbřesk: Obchodní válka s USA je stále větší hrozba pro růst než pro inflaci
8:51Trump se dohodl se šéfem NATO, nová cla nezavede. Evropa reaguje růstem  
8:15Trhy ocenily dohodu Trumpa s Ruttem o Grónsku. Trump nezvýší cla
6:03Mobius: Čínské akcie zajímavé, na zlatu je spíše čas vybírat zisky
21.01.2026
22:06Wall Street prudce rostla: Trump couvl z cel, trhy obracejí "sell America trade"  
17:08Americká investiční hádanka
16:47Trump v Davosu kritizoval Evropu, která podle něj nemíří správným směrem
15:26Má Boeing to nejhorší za sebou? Akcie se konečně plně zotavily z incidentu s odtrženým panelem
14:00Netflix překvapil tržbami, ale investoři řeší výhled a velkou akvizici WBD  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data