Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PX se nechce odlepit od 1140 b. aneb důležité technické úrovně pro pražský trh

PX se nechce odlepit od 1140 b. aneb důležité technické úrovně pro pražský trh

29.09.2009 10:04

Pražská burza dnes posiluje měřeno indexem PX o 1,58 %. Aktuální hodnota indexu činí 1160,5 bodu. Tahouny růstu jsou akcie Erste Bank (753,5 CZK, 3,57%) a ČEZu (911,5 CZK, 1,28%). Technický pohled na index PX a německý DAX ukazuje, že většina pohybů je shodných, nicméně zatímco index PX od konce srpna konsoliduje směrem ke středu trendového pásma, německý DAX se stále drží na vzestupné trajektorii blízko horní linie svého trendu.

Technická analýza pro tento týden: Český index PX se nachází v konsolidační trojúhelníkové formaci se střední S/R zónou na úrovni 1140 bodů (modře). Ve stejné úrovni je i Fibonacciho návrat 38,2 %. Celý korekční trend je zvýrazněn dvěma liniemi rostoucího kanálu (červeně). Kromě supportu tvořeného dolní linií kanálu (1070-1080) je další důležitá úroveň na psychologické hladině 1000 bodů.

Graf: Technická analýza indexu PX (kliknutím zvětšíte obrázek)

PX 29.9.2009

Německý index DAX dnes stagnuje na 5728 bodech. Index se nachází v horní části formace Klín (Wedge), která je nejčastěji korekcí či konsolidační fází předešlého prudkého pohybu ceny. Nejbližší resistence, jež je i horním trendovým kanálem, tak současně odpovídá 50% Fibonacciho návratu z celkového swingového pohybu (poklesu) tj. úroveň 5870 bodů. Potvrzený support je tak na hladině 5570-80 bodů. V případě dodržení formace je další důležitou hladinou až 5300 bodů.

Graf: Technická analýza indexu DAX (kliknutím zvětšíte obrázek)

DAX 29.9.2009


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.03.2026
6:30FX Strategie: Ani válka korunu (zatím) nerozpohyboval, déletrvající konflikt a dražší energie jsou ale rizikem  
02.03.2026
22:03Americké akciové indexy uzavírají v zelené i přes konflikt v na Blízkém východě  
17:07Co bude letos akciový trh dělat s americkou ekonomikou
16:44ISM ukázalo slušnou kondici amerického průmyslu, ale také vysoké cenové tlaky
16:00Tatry mountain resorts, a.s.: Výroční zpráva společnosti
15:59PODCAST Týdenní výhled: Začátek týdne diktuje Blízký východ  
15:38ON-LINE: Evropský plyn zdražuje až o 50 procent, americké akcie počáteční ztráty částečně umazaly
14:35Morgan Stanley: Írán optimistický pohled na trhy neohrozí, pokud ropa nevystřelí trvale výš  
14:12CSG kupuje 49 procent v maďarské firmě 4iG, získala tím vliv ve výrobci Rába
13:20Úvodní šok z Íránu už trochu odeznívá. Půjde jen o další rychlou akci?  
13:15Od aerolinek po zbrojaře. Jak na konflikt na Blízkém východě reagují jednotlivé sektory?
10:55Český zpracovatelský průmysl se přehoupl do růstu, prostředí pro poptávku ale zůstává náročné
9:47Zlato se kvůli útokům na Írán dostalo nad 5 400 dolarů za unci
9:36Doprava přes Hormuzský průliv se téměř zastavila. Brent skokově zdražuje a míří k 80 dolarům  
9:16Rozbřesk: Chaos na Blízkém východě může v případě delšího trvání výrazně zasáhnout globální ekonomiku
8:42Eskalace na Blízkém východě stahuje akcie dolů, bezpečná aktiva letí vzhůru a Pentagonem se rozešel s Anthropic  
01.03.2026
19:36Co čekat v pondělí na trzích a jak může útok USA na Írán ovlivnit trh s ropou i světovou ekonomiku?
14:57Stiglitz o clech, podkopávání důvěry v instituce a dopadu AI na inflaci
8:53Údery na Írán: Potvrzena smrt Chameneího, doprava v Hormuzském průlivu stojí. Ropa za sto dolarů?
8:49Víkendář: Bitcoin je už jen pro staré?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - CPI, m/m
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y