Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Další české firmy mají zájem o vstup na polskou burzu NewConnect

Další české firmy mají zájem o vstup na polskou burzu NewConnect

29.09.2009 12:50
Autor: mediafax

VARŠAVA (MEDIAFAX) - Další malé české firmy chtějí vstoupit na alternativní trh varšavské burzy NewConnect. Píše to úterní vydání deníku varšavské burzy Parkiet.

V pondělí se na NewConnect začala obchodovat česká firma zabývající se bioplynovými elektrárnami BGS Energy Plus. Její akcie za první den obchodování stouply o konečných 58 procent na 2,85 zlotého za kus. Od jara se na trhu, který se zaměřuje na perspektivní malé a dynamické firmy, kotuje jiná česká energetická společnost Photon Energy. Ta chce příští rok přejít na hlavní trh varšavské burzy. Podle deníku Parkiet o tom uvažuje i BGS Energy Plus.

Parkiet dále uvádí, že nejméně další tři firmy z Česka by chtěly tyto společnosti následovat. Již v roce 2008 o vstupu na NewConnect uvažoval výrobce podlahových krytin Magnum Parket z Vyškova. Kvůli ekonomické krizi však záměr odložil. Podle deníku sice společnost uvažuje i o vstupu investora, ale burza je stále ve hře. Eventuální vstup na NewConnect by byl možný v příštím roce.

"Vloni jsme v Polsku spolupracovali s jednou firmou, která by nás na tamní burzu dostala, ale i z důvodů hospodářské krize tato spolupráce ustala," sdělil agentuře Mediafax finanční ředitel společnosti Magnum Parket Pavel Lokaj. "Hlavní akcionář sice nyní jedná o vstupu strategického partnera do společnosti, i tak v nejbližších měsících kvůli přetrvávající krizi vstup na burzu nepřichází do úvahy. Reálné by to mohlo být až se zklidní trh, možná v příštím roce," dodal Lokaj.

Kromě Magnum Parket se o vstup na varšavskou burzu zajímá nejmenovaná firma rovněž z odvětví obnovitelných energetických zdrojů a další z oblasti finančnictví. Obě se sídlem v Praze.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.01.2026
17:06Měknutí amerického inflačního cíle a evropská rovnováha
16:43CSG údajně začne zítra sbírat objednávky, na amsterdamské burze má mít debut v pátek
15:57Trumpova cla by v Evropě zasáhla auta, léky, luxus i energetické firmy
14:20Škoda Auto loni celosvětově zvýšila dodávky vozů o 12,7 pct na 1,043.900
13:38PODCAST Týdenní výhled: Trump zvyšuje cla, Evropa chystá odvetu a reportovat bude Netflix  
13:25Trumpova cla ukazují, která aktiva fungují jako bezpečný přístav, a která nikoli  
12:01Export motorem čínské ekonomiky: loni se na růstu HDP podílel ze třetiny
11:42Inflace v EU v prosinci klesla na 2,3 procenta, v Česku zůstala na 1,8 procenta
11:18Naděje pro Bayer: Nejvyšší soud USA projedná klíčové odvolání, akcie rostou
10:54MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,3 procenta
10:14Akcie na cla citlivých automobilek narazily. Některé ztrácí přes tři procenta
9:16S akciemi se svezly i kryptoměny. Bitcoin klesl k 92 tisícům dolarům
8:52Trumpovy hrozby cly kvůli Grónsku dnes srazí trhy na obou stranách Atlantiku. Na rekordech zlato i stříbro  
8:47Rozbřesk: Bezprecedentní eskalace transatlantického napětí
8:16Trump pohrozil novými cly, pokud nezíská Grónsko. EU připravila odvetu i nikdy nepoužitý nástroj
6:07Desetimilionové Švýcarsko: kdy je populace příliš velká?
18.01.2026
16:03Morgan Stanley: Zlato nemusí být špatné, ale zajímavější mohou být už jiné komodity
6:12Víkendář: Fed není unaven, ale projeví se fiskální dominance
17.01.2026
16:09Kanaďané dál silně podporují bojkot amerického alkoholu, zatímco palírny trpí
6:09Víkendář: Došlo k tiché změně inflačního cíle?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data