Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Forint včera mírně ztratil, pokles průmyslové výroby totiž naznačil, že oživení ekonomiky je nejisté … a další devizové zprávy

Forint včera mírně ztratil, pokles průmyslové výroby totiž naznačil, že oživení ekonomiky je nejisté … a další devizové zprávy

07.10.2009 9:29
Autor: 

Česká koruna včera oslabila nad 25,60 EUR/CZK nehledě na dobrou náladu na globálních trzích, ztráty dolaru a zisky sousedního zlotého. Na vině je rozjíždějící se kolo holubičích komentářů z ČNB (viz úvodník), které pravděpodobně i v dohledné době budou korunu držet na chvostu regionu. Nejistota kolem konečné podoby plánovaných kroků ČNB se rozetne až na příštím zasedání.

V nejbližší době sledujeme především důležité rezistence koruny na 25,65/25,775 EUR/CZK.

Americký dolar pokračoval včera ve výprodejích, které táhl rostoucí apetit po rizikových aktivech. Zlato vystřelilo na nová maxima a dolar oslabil k 1,472 EUR/USD.

Dnes se rozjíždí výsledková sezóna v USA. Skutečně bohatou sklizeň zisků ale zažijeme až příští týden. Dolar bude s napětím vyhlížet, zda se nemění ochota globálních investorů dál sázet na riziko.

Zlotý vedl regionální zisky a zpevnil zhruba o 0,5 %. Ještě prudší zisky zaznamenal vůči koruně, kterou oslabuje nižší carry a riziko kvantitativního uvolňování měnových šroubů.

Zbytek týdne bude ve znamení rozjezdu výsledkové sezóny v USA – čekáme spíše pozitivní vývoj a pokud se zlotému podaří udržet pod 4,21 EUR/PLN, může se otevřít prostor pro další zisky.

Forint v úterý mírně ztrácel, po ranních EUR/HUF 266,50 končil na 266,71. Maďarská měna tak netěžila z příznivé nálady na rizikovější aktiva, ale nečekaně vysoký propad průmyslové výroby za srpen naznačil, že oživení domácí ekonomiky je stále diskutabilní a že MNB bude zřejmě dále snižovat sazby.

Dnešek je již bez čerstvých dat. Příznivá nálada na rizikovější aktiva může pokračovat i dnes, proti forintu ale budou dále působit slabý výkon domácího průmyslu a očekávané další snížení sazeb. Výrazné změny proto dnes nečekáme.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby -> Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.11.2025
17:11Goldman Sachs nově čeká, že akcie v následujících 10 letech vynesou 7,7 procenta ročně
15:35J&J koupí vývojáře léků na rakovinu Halda Therapeutics za 3,05 miliardy dolarů
15:08Rozmach AI vyvolává nedostatek levných paměťových čipů
13:01Evropská komise zlepšila odhad růstu české i unijní ekonomiky
10:27EPH a TotalEnergies zakládají společný podnik za 10,6 miliardy eur
9:07Japonská ekonomika klesla poprvé za šest čtvrtletí. Tokio připravuje stimulační balíček
8:51Apple chystá éru po Cookovi, Google investuje miliardy do datových center a Labubu hype slábne  
6:09Wells Fargo věří Caterpillaru. Vidí u něj silný potenciál díky AI jako motor růstu
16.11.2025
15:00The Economist: Honba za superinteligencí a svět změněný AI, za kterou nikdo neplatí
10:19Víkendář: Čím se liší lepší a horší centrální banky?
15.11.2025
14:52Ambiciózní Musk a raná fáze AI cyklu
9:55Víkendář: Vysoká inflace posledních let a „nadřazenost“ jejího cílování
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data