Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Cisco Systems ohlásila lepší než očekávané výsledky

Cisco Systems ohlásila lepší než očekávané výsledky

05.11.2009 10:09
Autor: mediafax

NEW YORK (MEDIAFAX) - Hardwarová společnost Cisco (23,29 USD, 1,66%) System ohlásila za své první fiskální čtvrtletí lepší hospodářské výsledky, než se původně čekalo. Uvedla to v noci na čtvrtek agentura Reuters.

"Existuje dobrá šance na to, že se ve zpětném pohledu ukáže, že naše třetí čtvrtletí bylo ve skutečnosti dnem, že čtvrté čtvrtletí bylo bodem obratu a že růst byl agresivně nastartován v prvním čtvrtletí našeho roku 2010," řekl šéf firmy John Chambers.

Cisco je největší dodavatel routerů a dalších vybavení pro počítačové a telekomunikační sítě na světě.

Tržby společnosti v prvním fiskálním čtvrtletí, které skončilo 24. října, klesly o 13 procent meziročně na 9 miliard dolarů. Mezikvartálně však stouply o 6 procent. Analytici na Wall Street očekávali čtvrtletní tržby ve výši 8,7 miliardy dolarů.

Čistý zisk společnosti dosáhl 1,8 miliardy dolarů, tedy 30 centů na akcii. O rok dříve to bylo 2,2 miliardy dolarů, tedy 37 centů na akcii. Při započtení jednorázových položek byl zisk firmy v prvním fiskálním období 36 centů na akcii, zatímco analytici na Wall Street očekávali zisk 31 centů na akcii.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.04.2026
17:05Od jakého dna by se akcie odrážely?
15:04Meta dál šlape do AI. Nově investuje dalších 21 miliard dolarů do CoreWeave
14:05Bloky v Dukovanech bude podle ČEZ možné provozovat až 80 let, vyžádalo by si to miliardové investice
13:20Provoz v Hormuzu se jen tak rychle nenormalizuje. Může to trvat měsíce, varují analytici
12:46ČNB v prvním čtvrtletí koupila pět tun zlata
11:45Ředitel Mercedes-Benz: Cesta vede přes elektromobily i spalovací motory, auta se stávají životním prostorem
10:19Pokračující boje i Fed přibrzdily nadšení investorů, pesimismus by však propuknout neměl  
9:34Meziroční růst českého průmyslu dál zpomalil, v únoru výroba stoupla o 1,3 %
9:00Rozbřesk: Křehké příměří na Blízkém východě. Trhy slaví, realita se ale příliš nemění
8:53Primoco postaví za 750 milionů nový závod v Písku
8:39Ropa znovu roste, protože Hormuz zůstává zavřený, futures jsou v záporu  
6:01Maďarské volby jako klíčový tržní katalyzátor. Investoři sází na změnu kurzu
08.04.2026
22:01Akcie prudce posílily po příměří mezi USA a Íránem, ropa výrazně oslabila  
17:15Ekonomika poroste, inflace také. Co bude dělat Fed?
17:10Írán zastavil tankery v Hormuzském průlivu, Izrael podle něj porušil příměří
15:50Jestli na to máte nervy, využijte poklesů pro vstup, radí Psarofagis z Bloomberg Intelligence  
15:25Delta Air Lines jsou ve ztrátě, celoroční výhled kvůli válce nevydaly
14:40Ziskům o válce nikdo neřekl, trhy se odráží ode dna?
12:54PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  
11:36Nejhorší je za námi a akcie rychle mažou válečné ztráty. Najdou i nový motor růstu?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m