Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Růst zakázek v německém průmyslu zpomalil

    Růst zakázek v německém průmyslu zpomalil

    06.11.2009 13:26
    Autor: ČTK

    Berlín (ČTK) - Objem zakázek v německém průmyslu se v září zvýšil o 0,9 procenta, tedy mnohem méně než v srpnu, kdy jejich růst po revizi činil 2,1 procenta. Oznámilo to dnes tamní ministerstvo hospodářství. Výsledek mírně zaostal za odhady analytiků, nicméně naznačuje, že německý průmysl bude pokračovat v zotavování zřejmě i ve čtvrtém čtvrtletí.

    Za růstem zakázek je částečně vyšší poptávka ze zahraničí, která se zvedla o 3,7 procenta. Solidně se ale vyvíjí i domácí poptávka, protože objem zakázek od německých firem se zvýšil o 2,3 procenta.

    "Ty údaje vypadají opravdu dobře. Zahraniční poptávka by měla průmysl podporovat i v závěru roku," řekl ke zprávě analytik finančního ústavu Citigroup (4,06 USD, 2,27%) Jürgen Michels. I když je objem zakázek pořád ještě dost výrazně pod úrovní loňského roku, vývoj by měl podle analytika být poměrně dynamický.

    "Tempo revitalizace trochu polevilo. Domácí poptávku v září ovlivnilo především ukončení programu šrotovného," uvedlo ke statistice ministerstvo. Zpřesněná data za srpen však ukázala, že růst zakázek byl mnohem vyšší, než se čekalo. Předběžná zpráva totiž za srpen hovořila o růstu v rozsahu 1,4 procenta.

    Analytici v anketě agentury Reuters v průměru předpovídali, že objem zakázek vzroste o jedno procento. Část ekonomů také upozorňuje na to, že v závěru roku odezní vliv některých podpůrných opatření, k nimž dříve sáhla německá vláda.
    Poptávka po polotovarech klesla o 1,1 procenta, zakázky na investiční statky se ale o 1,3 procenta zvýšily. "Zahraniční poptávka ale zůstává vysoká, hlavně strojírenství z toho má přínos," píše se dále ve zprávě ministerstva.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    20.08.2026
    17:08Americká výjimečnost 8/2026 - z pohledu valuací a návratnosti trhů
    16:02Walmart překonal očekávání, akcie přesto výrazně oslabily
    14:58Největší short squeeze za roky. Bitcoin prudce otočil po nadějích na deregulaci
    14:29Ministerstvo financí zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká růst o 1,9 %
    13:00Investice do AI mají prioritu, a tak se zisk Alibaby propadl o více než tři čtvrtiny
    12:02Krugman: Proč není cena ropy ještě výš?
    11:07Polská společnost Arlen chce koupit 75 procent akcií obuvnické firmy Prabos
    10:31Opět „nejstarší chyba v monetární politice“?
    9:35Celkový veřejný dluh USA poprvé překonal hranici 40 bilionů dolarů
    8:54Rozbřesk: Když je všechno priorita. Státní rozpočet pro rok 2027
    8:51Fed zůstává jestřábí, Trump tlačí na Írán a trhy sledují dluh USA i návrat bitcoinu  
    6:04Morgan Stanley: Drobní investoři dokázali správně odhadovat dopady QE, neměli by ale časovat trh
    19.08.2026
    22:02Pozitivní náladu na trhu podtrhují akcie Moderny a Marvell Technology  
    18:21AI dál sama sobě dláždí kapitálovou cestu a „bezvýznamné“ 2 biliony dolarů
    16:45Traders Talk: Tento trh není pro slabé povahy. Příležitosti se ale najít dají
    16:12Home Depot trápí drahé hypotéky. Klarna po výsledcích odepsala 20 %
    15:35Tradiční král carry trade v ohrožení? Investoři čím dál častěji mění japonský jen za švýcarský frank
    13:59ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    13:49Akcie Moderny letí vzhůru o 100 % díky úspěchu u personalizované vakcíny proti rakovině
    12:25Akcie čínského výrobce humanoidů Unitree vystřelily při svém debutu o 460 procent

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data