Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street: Preventivní výprodej před dnešními důležitými makrodaty

Wall Street: Preventivní výprodej před dnešními důležitými makrodaty

04.12.2009 8:09
Autor: Rostislav Plíva, Patria Finance

Americké akcie tento týden poprvé klesly, když mezi investory převládl pesimismus ze snížené aktivity v odvětví služeb a také opatrnost, před dnešními důležitými údaji z trhu práce za měsíc listopad.

Celkově S&P 500 (-0,8 %), Dow Jones (-0,8 %), Nasdaq (-0,4 %). Z jednotlivých sektorů ztráceli stavaři a hned v závěsu za nimi banky. Bankovní domy přišly v průměru o 2,1 %, když jim nepomohla Bank of America (15,76 USD, 0,70%), která se rozhodla splatit vládní půjčku 45 mld. USD částečně také prodejem tržních aktiv v objemu 18 mld. USD. Dolů sektor táhly zejména Regions Financial a z blue chips American Express (38,87 USD, -5,29%) s -5,3 %. Nejhůře na tom byl Principal Financial Corp, který ztratil 13 % po oznámení očekávaného poklesu zisku.

Propad retailových tržeb měl negativní vliv na společnosti Abercrombie & Fitch (36,21 USD, -9,25%) a Macy’s (-3 %). Celý sektor se pak rovněž zařadil mezi nejhorší se ztrátou 1,2 %. Hůře na tom byly už pouze energetika s těžaři, kterým nepomáhal posilující dolar.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.11.2025
17:54Artur Gevorkyan a Andrej Bátovský o rekordních projektech, příležitostech pro akvizice, sázkách na defence sektor i burze, která posune firmu úplně jinam
17:20Kde jsou vlastně „standardní“ valuace a jak jsou na tom relativně k nim ty současné?
16:53Evropa může kompenzovat cla USA i bez nových smluv, tvrdí šéfka ECB
14:16Pozvánka na setkání s analytikem a makléřem Patrie ve středu 3. prosince v Praze
14:12Centrální banka nemusí být neomylná, ale musí být zodpovědná
12:30Perly týdne: Které akcie nejvíce těží z AI
11:21Dnes se může rozhodovat, jestli trhy vstoupí do korekce. Po veletoči na Wall Street padá i Evropa  
11:00Podnikatelská aktivita v eurozóně solidní, tempo brzdí průmysl
10:49Nové doporučení Patrie: Moneta atraktivní pro dividendy, prostor pro růst omezený  
10:35ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
10:03FRESH: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
9:04Rozbřesk: Smíšená data z trhu práce komplikují Fedu prosincové rozhodnutí
8:48Výhled Nvidie trhy nepřesvědčil, Goldmani hlásí nárůst shortů a brexit stál Británii až 240 mld. liber  
7:14Slok: Prosincový pokles sazeb by pro Fed byl těžký
20.11.2025
22:01Wall Street pod tlakem: volatilita zasáhla technologie i kryptoměny  
17:37AI a „dobrá deflace“ druhé průmyslové revoluce
16:16Během posledních 15 let došlo k výrazné změně ve fungování Fedu a schopnosti monitorovat jeho politiku
16:02Trh s luxusním zbožím příští rok vzroste o tří až pět procent, očekává Bain
15:08Americký trh práce přinesl v září po několika slabých měsících slušné zlepšení  
14:34Abbott koupí za 21 miliard dolarů výrobce testů na rakovinu Exact Sciences

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data