Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Online rozhovor s finančním ředitelem Komerční banky Pavlem Čejkou již v pondělí 7. prosince!

Online rozhovor s finančním ředitelem Komerční banky Pavlem Čejkou již v pondělí 7. prosince!

4.12.2009 17:03
Autor: 

Nejnovější analýza ratingové agentury Fitch tvrdí, že bankovní systémy zemí střední a východní Evropy budou v následujících letech čelit vyznaným strukturálním problémům. Mimo jiné na rozsahu dalšího zhoršování aktiv v bilancích bank závisí další růst ekonomik zemí regionu. Banky se podle Fitch budou vyrovnávat také se změnami vztahů mezi mateřskými institucemi a jejich pobočkami v regionu a rozsahem úvěrování v cizích měnách. Podíl špatných úvěrů v portfoliích bank regionu by dle pohledu Fitch měl vrcholit v příštím roce, kdy bychom se měli dočkat postupného obratu k poklesu špatných aktiv. Bankovní sektor ČR, spolu s Polskem, Slovenskem a Tureckem, je přitom nahlížen jako nejlépe kapitálově vybavený a s nejvyšší kapitálovou flexibilitou.

Česká národní banka vytrvale potvrzuje, že tuzemský bankovní sektor je v dobré kondici. Podle zprávy ČNB z tohoto týdně o hospodaření tuzemských bank za prvních devět měsíců roku zisk z finanční a provozní činnosti bankám stoupl meziročně o více než 12 procent, objem úrokových výnosů jako hlavní zdroj příjmů klesl zhruba o deset miliard a z prostředky získané z poplatků a provizí pak banky udržely na zhruba stejné úrovni jako loni. Mezi čtyřmi bankami, které se na české bankovním sektoru podílejí nejvíce, je také Komerční banka.

Za první tři čtvrtletí letošního roku dosáhl růst meziroční nákladů rizika 153 % a poměr nekvalitních úvěru vyskočil ke konci října na 6,9 % z loňských 4,2 %. Jak se bilance banky vyvíjí od té doby a jaký je výhled pro příští rok? Kdy lze očekávat snižování úrokových sazeb komerčních bank a vyšší dostupnost úvěrů? Lze již v dalších čtvrtletí očekávat obrat v klesajícím trendu ziskovosti banky? Finanční ředitel Komerční banky Pavel Čejka bude odpovídat na Vaše dotazy v online rozhovoru na www.patria.cz v pondělí 7. prosince od 14 hodin. Prostor ke kladení dotazů bude však opět poskytnut na Patria.cz již od rána téhož dne.

Pavel Čejka vystudoval ČVUT, je certifikovaným účetním (FCCA) a má titul MBA z University of Chicago Graduate School of Business. Kariéru začal ve společnosti Arthur Andersen, kde se specializoval na audit a poradenství finančním institucím, od roku 2000 působil v ČSOB jako ředitel pro Finanční řízení. V Komerční bance pracuje od roku 2003, nejdříve jako zástupce finančního ředitele. V současné době je členem Výboru ředitelů zodpovědným za strategii a finance a zároveň zastává pozici finančního ředitele. Je ženatý a má dvě děti.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data