Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
EU schválila s podmínkou převzetí Cadbury americkou Kraft Foods

EU schválila s podmínkou převzetí Cadbury americkou Kraft Foods

07.01.2010 8:26
Autor: ČTK

Londýn (ČTK) - Evropská komise dala americké potravinářské skupině Kraft Foods podmíněný souhlas k převzetí britského výrobce čokolád Cadbury. Kraft bude muset po transakci odprodat polské a rumunské pobočky Cadbury, sdělila dnes komise.

Kraft v listopadu předložil akcionářům Cadbury nabídku na převzetí podniku výměnou za hotovost a akcie v celkové hodnotě 10,5 miliardy liber (přes 300 miliard Kč). Vznikl by tím největší výrobce cukrovinek, žvýkaček a čokolád.

Transakce však zatím není nijak jistá a bude záležet na tom, zda nabídku Kraftu vyslyší akcionáři Cadbury. Vedení britské firmy návrh Kraftu odmítá jako nepřijatelný a slibuje si pomoc od možných konkurenčních nabídek ze strany amerického výrobce čokolády Hershey nebo italské Ferrero International.

Komise dnes rozhodla poté, co Kraft minulý měsíc nabídl různé ústupky, aby zmírnil obavy z narušení hospodářské soutěže. "S nabídnutými ústupky jsem spokojena, protože díky nim navrhované převzetí neovlivní nepříznivým způsobem konkurenční prostředí nikde v Evropě a situace spotřebitelů se nezhorší," uvedla komisařka pro hospodářskou soutěž Neelie Kroesová. Komise sice připouští, že Kraft a Cadbury jsou silnými globálními hráči, Kraft však není tak silný na trzích Británie a Irska, kde Cadbury dominuje.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.12.2025
15:29Paramount neskládá zbraně. Učinil nepřátelskou nabídku na koupi Warner Bros. za 30 dolarů za akcii
13:45Týdenní výhled: Fed sníží sazby a zveřejní novou prognózu  
13:11Magnum Ice Cream se odštěpila od Unileveru a debutuje na amsterdamské burze
12:23Schnabelová: Další krok ECB bude zvýšení sazeb, ale ne brzy
11:54Začátek týdne je pomalý a změnu směru trhům nepřináší  
11:18Odešel Hans-Jörg Rudloff. Osobnost investičního světa stála i u začátků Patria Finance
11:13Čína přehodnocuje ekonomické priority. Domácí poptávka hlavním motorem růstu
10:56Dominik Rusinko: Míra nezaměstnanosti v listopadu stagnovala
10:47Mír na Ukrajině? Pro byznys Rheinmetallu žádný dopad
10:33Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
10:18Jan Bureš: Průmysl v říjnu lehce za očekáváním. Konec roku bude slabší
9:56Turecký Pegasus Airlines kupuje ČSA a Smartwings za 154 milionů eur
9:51Dohoda mezi Netflixem a Warner Bros. zdaleka není hotovou věcí. Do schvalování se osobně zapojí i Trump
9:50Říjnový přebytek zahraničního obchodu ČR nejvyšší za poslední měsíce
9:49Stavebnictví od loňska dále roste, ale říjen přinesl slabší tempo
8:54Rozbřesk: Útraty domácností ke konci roku ve „slušné“ kondici
8:41ČNB ponechá sazby beze změny, Trump varuje před akvizicí Warner Bros. Netflixem a Evropa čelí „skutečnému problému“  
5:58Hyperscaleři vydávají dluhopisy za biliony. Banky hledají cesty, jak se zajistit před rizikem
07.12.2025
9:29Víkendář: Má Čína rozumnější přístup k AI než Spojené státy?
06.12.2025
9:27Víkendář: Krugman o americké ekonomice, demokracii a investicích do AI

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Počet nově zahájených staveb
USA - PPI, y/y
0:50JP - HDP, q/q
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
10:00CZ - Nezaměstnanost