Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Čínský dovoz +56 %... denní přehled Trhy, data, výsledky

Čínský dovoz +56 %... denní přehled Trhy, data, výsledky

11.1.2010 18:00
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Spotřebitelské ceny se v prosinci zvýšily o 0,2 %. Meziroční inflace stoupla na 1,0 % z 0,5 % v listopadu. Ke zvýšení cenové hladiny přispěly zejména dražší potraviny. Naopak pohonné hmoty na chvíli zlevnily. Z pohledu měnové politiky nedávají data žádný důvod čekat v nejbližší době změnu úrokových sazeb.

Nezaměstnanost v prosinci stoupla na 9,2 % z listopadových 8,6 %. Za nárůstem stojí hlavně sezónní vlivy, ale ne jen ony. Ekonomika ještě není dostatečně silná, aby se situace na trhu práce mohla začít obracet.

Evropa:
Skupina Heineken (33,87 EUR, 2,87%) koupí pivovarnickou divizi mexické Fomento Economico Mexicano. Transakce má hodnotu 5,3 mld. EUR a bude vypořádána v akciích. Femsa bude mít v Heinekenu 20procentní podíl. Akcie Heinekenu přidávají přes 3 %.

USA:
V případě, že se naplní prognózy trhu ohledně růstu zisků amerických finančních institucí do roku 2011, se sektor nyní obchoduje s 15procentním diskontem vůči indexu S&P 500.

Dnes po závěru obchodování začíná výsledková sezóna za 4Q09, své výsledky oznámí společnost Alcoa (17,25 USD, 1,35%).

Ostatní:
Povzbuzením pro světovou ekonomiku by mělo být zotavení čínského zahraničního obchodu. Vývoz se meziročně zvýšil o 17,7 %, klíčové je ale zvýšení dovozu o 55,9 %. Čínská poptávka by měla být stimulem nejen pro okolní asijské ekonomiky a Austrálii, ale pro celou globální ekonomiku.

Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
  •  
    12.1.2010 10:37

    ten růst vývozu je na první pohled slušný,jenom ale nechápu,proč mají pak mít letos v Číně zavřeno téměř celý únor,jak mi řekl nejeden dodavatel,prodloužené volno je v důsledku slabých vývozů a nejistého ekonomického výhledu,tak nevím,uvidíme........
    AMOLADOS
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data