Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Hlavně ty výsledky...denní přehled Trhy, data, výsledky

Hlavně ty výsledky...denní přehled Trhy, data, výsledky

27.1.2010 18:22
Autor: Research, Patria Finance

USA:
Prodej nových domů v prosinci nečekaně propadl o 7,6 % na 342.000 (převedeno na celoroční bázi), zatímco finanční trhy počítaly se zvýšením o 3,0 %. Podobně jako v případě prodejů starších domů a připravovaných prodejů negativně ovlivnilo statistiky ukončení daňového zvýhodnění. Medián cen domů se za posledních 12 měsíců snížil o 3,6 % na 221.300 USD.

Dnes rozhoduje Fed o měnové politice. Změna úrokových sazeb se ještě řadu měsíců nečeká (podle trhu s futures až ve 4Q), čeká se ale na vyjádření o nástrojích kvantitativního uvolňování, zejména zda Fed potvrdí konec nákupu MBS emtiovaných Fannie Mae, Freddie Mac a Ginnie Mae (v celkovém objemu 1,25 bilionu USD) ke konci března letošního roku.

Tržby společnosti Yahoo ve 4Q09 byly po odečtení partnerských webů na úrovni 1,26 mld. USD. Čistý zisk dosáhl výše 153 mil. USD, neboli 11 centů na akcii, v porovnání se ztrátou 303 mil. USD před rokem. Společnost profituje z předešlé redukce nákladů a růstu tržeb z online reklamy. Akcie přidávají 1,5 %.

Průmyslový konglomerát United Technologies zaznamenal ve 4Q09 meziroční propad zisku o 6 % na 1,1 mld. USD, čili 1,15 USD na akcii, což je přesně v souladu s očekáváním. Tržby poklesly o 4,5 % na 14 mld. USD. Zisk stáhly dolů náklady na restrukturalizaci a propad potávky v leteckém průmyslu. Akcie oslabují o téměř 2 %.

Výrobce těžké techniky Caterpillar utrpěl ve 4Q09 65% meziroční propad zisku. Čistý zisk klesl na 232 mil. USD, tržby o 39 % na 8 mld. USD. Letos společnost očekává EPS na úrovni 2,5 USD oproti konsenzu trhu ve výši 2,7 USD. CAT trpí především poklesem investičních výdajů v průmyslovém a těžebním sektoru. Akcie odepisují 6,5 %.

Zisk Boeingu ve 4Q09 ve výši 1,3 mld. USD, neboli 1,75 USD na akcii předčil očekávání trhu. Tržby vzrostly meziročně o 42 % na 18 mld. USD. Pro rok 2010 počítá společnost se ziskem 3,7-4 USD na akcii při tržbách v rozmezí 64-66 mld. USD. Akcie reagují růstem o 4 %.

Farmaceutická společnost Abbott Labs dosáhla ve 4Q09 stejného zisku jako před rokem (1,5 mld. USD, 98 centů na akcii). Růst nákladů kompenzoval růst tržeb, ty se meziročně zvýšily o 11 % na 8,8 mld. USD. Akcie ztrácejí 1,5 %.

Akcie Berkshire Hathaway třídy B byly zařazeny do indexu S&P 500 poté, co byl v minulém týdnu akcionáři schváleno jejich štěpení v poměru 50:1. Jejich zařazení do indexu může přilákat k nákupu fondy, které index sledují. Ty disponují aktivy v objemu přibližně 1 bil. USD. Akcie Berkshire Hathaway dnes v reakci přidávají téměř 5 %.

Apple dnes představí svůj nový produkt, pravděpodobně půjde o dotykový tablet PC.

Ostatní:
V Číně se začíná projevovat zmírnění akomodativní měnové politiky. Overnight SHIBOR (mezibankovní sazba) se dnes zvýšil na 1,315 % ze včerejších 1,196 %. Před týdnem přitom činil pouze 1,028 %.


Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.

 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data