Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Novák (ČEZ): Na dividendách vyplatíme obdobnou část zisku jako loni

    Novák (ČEZ): Na dividendách vyplatíme obdobnou část zisku jako loni

    26.02.2010 17:11

    Podle finančního ředitele skupiny ČEZ Martina Nováka se i při výplatě dividendy ze zisku za rok 2009 společnost hodlá držet své dřívější dividendové politiky a vyplatit akcionářům 50 až 60 procent celoročního čistého zisku. 

    V loňském roce vyplácel ČEZ ze zisku za rok 2008 dividendu ve výši 50 korun na akcii. ČEZ oproti roku 2008 loni zvýšil čistý zisk o 9,5 procenta na 51,9 miliardy korun. Prostá aritmetika by tak napovídala, že by letos vyplácená dividenda mohla být okolo 55 korun na akcii. Pro rok 2010 očekává firma pokles zisku o deset procent na 46,7 miliardy korun.

    Návrh na výplatu dividendy bude podle mluvčí ČEZ Evy Novákové znám až před valnou hromadou společnosti v polovině roku, přesný termín zatím není znám. Právě dohady o osudu výnosů z dividend ČEZ hrají významnou roli v současných politických sporech. Sociální demokraté totiž chtějí jejich část ve výši zhruba sedmi miliard korun použít na výplatu jednorázových takzvaných třináctých důchodů. Jednorázový příspěvek ale odmítá jak ministr financí Eduard Janota, tak představitelé TOP 09 či ODS.

    (Zdroj: ČEZ, Bloomberg, ČTK)


    Váš názor
    • Milý Nováku:" Obávám se ,že o dividendě ČEZ nebude v červnu rozhodovat Novák pokud tam vůbec bude, ale v případě vítězství ČSSD bude do konce roku vyplacena ještě mimořádná dividenda
      26.02.2010 22:38

      .......a je dost dobře možné že všichni tihle rychlokvašení Romani(příbuzní různých klanů Tesařů, atd) budou vyhnáni.
      plejer
      • Re: Milý Nováku:" Obávám se ,že o dividendě ČEZ nebude v červnu rozhodovat Novák pokud tam vůbec bude, ale v případě vítězství ČSSD bude do konce roku vyplacena ještě mimořádná dividenda
        26.02.2010 22:58

        V případě, že vyhraje ČSSD tak máme zaděláno malér, holt líbivá politika něco stojí. ČEZ investuje a čím více se mu ukrojí tím méně akvizic bude moci udělat a proč, když je to tak levné, to ale nikdo z řad ČSSD neřeší, hlavně že bude na zaplacení krátkozrakých plánů.
        UpDown
    Aktuální komentáře
    12.08.2026
    17:11Jak to dnes vypadá s americkou výjimečností?
    16:00Braňo Soták: AI implikace z oznámených výsledků CoreWeave  
    14:50Akcie Nebiusu letí nahoru o 16 procent. Firma překonala odhady, poptávka po AI infrastruktuře dál zrychluje
    14:08Co dělají Spojené státy lépe než kdokoliv jiný
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru
    9:16Rozbřesk: Koruna zpět v prázdninové letargii, ropa i výnosy před americkou inflací rostou
    8:57ČEZ uklidnil obavy z windfall tax, trhy sledují ropu i AI. Večer budeme pozorovat zatmění Slunce  
    5:59Pokles cen elektřiny tady je, přiznává Martin Novák z ČEZ. Ovoce ale začíná přinášet Gas Distribution
    11.08.2026
    21:59Wall Street pokračovala v konsolidaci; probuzení může přinést aktuální CPI  
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    14:30USA - CPI, y/y