Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
EMF... denní přehled Trhy, data, výsledky

EMF... denní přehled Trhy, data, výsledky

08.03.2010 17:58
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Obchodní bilance dosáhla v lednu poměrně vysokého přebytku 13,1 mld. . Vývoz se meziročně zvýšil o 9,1 %, dovoz o 3,5 %. Před přílišným optimismem ale varuje rozkolísanost vývoje v zahraničí. Zde jako příklad mohou posloužit průmyslové objednávky a výroba v Německu.

Nezaměstnanost se v únoru opět zvýšila. Růst ale nebyl tak vysoký, jak se čekalo. Z lednových 9,8 % jsme se dostali na 9,9 %. Efekt studené zimy nakonec nebyl tak výrazný. Lehce optimistický je pohled na opětovný nárůst počtu volných míst.

Evropa:
Německo přišlo s návrhem založit "Evropský měnový fond", který by pomáhal řešit problémy zemí EU, a zároveň zpřísnit fiskální kritéria pro země EU. Detaily návrhů prozatím nejsou známy. Francouzský prezident Nicolas Sarkozy o víkendu prohlásil, že eurozóna je připravena pomoci Řecku, bude-li to potřebovat. Výnos 10letého řeckého státního dluhopisu klesl o 10 bps. CDS na řecké 5leté dluhopisy klesl o 11 bps.

Portugalsko s deficitem veřejných financí přesahujícím 9 % HDP oznámilo prodej státních aktiv za 6 mld. eur, aby zmírnilo své dluhy a vyhnulo se osudu Řecka. Na prodej by mohly být státní podíly v energetice nebo finančním sektoru.

USA:
AIG (28,86 USD, 2,78%) schválila prodej své dceřiné společnosti American Life Insurance pojišťovně Metlife za 15,5 mld. USD. Jde již o druhou významnou divestici AIG v tomto měsíci. Její akcie po zprávě posilují o 4,2 %.

Akcie společnosti IMAX posilují o 5,7 % po oznámení, že film Alenka v říši divů od režiséra Tima Burtona utržil v jejích kinech za první víkend 11,9 mld. USD, což je historický rekord.


Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.06.2026
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %
14:42ČNB zvýšila sazby o čtvrt procentního bodu
13:38Bank of England drží sazby, varování před inflací ale trvá
12:20Apple a Intel spojují síly. Strategické partnerství má oživit americký polovodičový průmysl
12:09Čínské akcie padají do medvědího trhu. Tíží je akcie Alibaby i Tencentu  
10:59Nový šéf Fedu trhy nepotěšil, dnes je však první reakce výrazně korigována  
10:00Silné vyhlídky pro Amazon. Akcii podepřely klíčové supporty  
8:48ČNB rozhoduje o sazbách, podpis mírové dohody uklidňuje trhy a Fed pod Warshem přitvrzuje  
6:06IEA: Poptávka po ropě slábne, zásoby OECD jsou nejníže za 30 let  
17.06.2026
22:52Premiéru Kevina Warshe zastínil jestřábí obrat vedení Fedu
20:55Fed ponechal úroky beze změny, naznačil však jejich zvýšení
17:02Na jak silných nohou trh stojí po „11 % korekci“?
14:48Traders Talk: Polovodiče táhnou rally, ale mohou bolet nejvíc. Co teď hrát?
13:04SpaceX překonala Amazon a krátce i Microsoft. Její růst ale stojí na křehkých základech  
11:29Volatilita na techu a smíšené obchodování před premiérou nového šéfa Fedu  
10:22Jakub Blaha: Evropské automobilky v krizi, tlak na marže bude pokračovat  
9:12Rozbřesk: O krátkém a dlouhém konci české výnosové křivky. Jak se budou vyvíjet úrokové sazby?
8:55Komerční banka, a.s.: Oznámení o stanovení MREL

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Předstihový index Conference Board, m/m